90 nowych przewoźników w ofercie eSky

Grupa eSky, poszerzyła ofertę linii lotniczych o ponad 90 przewoźników, w tym między innymi o rosyjską linię lotniczą Gazpromavia, irańską Kish Air, Libyan Airlines, Pakistan International Airlines.

Dzięki ofercie nowo pozyskanych przewoźników znacząco poszerzyła się siatka możliwych połączeń, a użytkownicy serwisów eSky zyskali dostęp do wielu nowych połączeń lotniczych w krajach postradzieckich, a także w dalszych zakątkach Azji oraz Afryce. Polaków zainteresuje również propozycja hiszpańskich linii Canaryfly, które oferują bezpośrednie, regularne loty pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi.

Łukasz Neska, wiceprezes, Chief Marketing Officer w Grupie eSky, skomentował: „Nasza oferta stale rośnie – zarówno pod kątem pakietów „Lot+Hotel”, jak i coraz gęstszej siatki połączeń. Dzięki wprowadzeniu do naszego serwisu oferty ponad 90 nowych przewoźników mamy teraz jeszcze lepsze możliwości zaadresowania podróżujących z Bliskiego Wschodu, Rosji i byłych krajów radzieckich. Dla nas to kolejny krok także pod kątem ekspansji, ponieważ zazwyczaj zaczynamy od dobrego rozeznania lokalnego rynku i zbadania potrzeb podróżujących z danego kraju, a potem uruchamiamy domeny narodowe i sprzedaż. Nasze oczy zwrócone są na kraje postradzieckie, które mają z naszego punktu widzenia bardzo duży potencjał, a które również są ciekawym kierunkiem turystycznym dla użytkowników serwisów Grupy eSky na całym świecie.”

Grupa eSky ma w swojej ofercie połączenia realizowane obecnie przez ponad 950 przewoźników – zarówno tanie linie lotnicze, chartery, jak i loty regularne.

Wśród najnowszych partnerów Grupy są m.in. Gazpromavia – rosyjska linia lotnicza z siedzibą w Moskwie, której głównym portem przesiadkowym jest port lotniczy Moskwa-Wnukowo, Kish Air – irańska linia lotnicza z siedzibą w Teheranie, której głównym węzłem jest port lotniczy Teheran-Mehrabad. Z kolei wprowadzone do oferty połączenia lotnicze realizowane przez libijskie narodowe linie lotnicze – Libyan Airlines – zapewniają nową siatkę połączeń z m.in. Trypolisu do Afryki, ale także na Bliski Wschód oraz do Europy. PIA czyli Pakistan International Airlines obsługują 27 krajowych i 42 międzynarodowe połączenia lotnicze z Azją, Europą i Afryką Północną.

Ponadto, Grupa eSky włączyła do swojej oferty także połączenia realizowane przez południowoamerykańską linię FlyBondi oraz hiszpańską linię lotniczą Canaryfly, która specjalizuje się w regularnych rejsach pomiędzy Wyspami Kanaryjskimi.

Jacek Skrzypkowski, Leisure Product Director w Grupie eSky, dodał: „Regularnie analizujemy wyniki sprzedażowe serwisów eSky i na liście kierunków, które odnotowały wzmożone zainteresowanie podróżujących z eSky Polaków są Ukraina oraz Rosja. Z pewnością wyższa popularność kierunków ukraińskich – odnotowaliśmy wzrost o 55 proc. w stosunku do ubiegłego roku – wynika bezpośrednio z rosnącej liczby Ukraińców, którzy znajdują zatrudnienie w Polsce i wracają do Kijowa czy Charkowa by spotkać się z rodziną.

Z kolei do Moskwy i Petersburga w tzw. sezonie zimowym tj. między listopadem a marcem br. wybrało się o 23 proc. więcej turystów niż w latach ubiegłych. Wzrost zainteresowania tymi dwoma miastami Federacji Rosyjskiej jest – obok rosnącego zainteresowania podróżujących – zapewne także związany ze spadkiem ceny biletów lotniczych średnio aż o 184 zł. Dzięki naszej nowej siatce połączeń turyści podróżujący zarówno na Wyspy Kanaryjskie, jak i na Wschód będą mogli skorzystać z jeszcze ciekawszych ofert cenowych.”