7 nowych kierunków Air France KLM

archiwum KLM

Grupa Air France KLM wprowadza 3 nowe połącznia na terenie Europy oraz 4 kolejne na trasach dalekiego zasięgu. Już w maju tego roku będzie można po raz pierwszy polecieć m.in. z Krakowa do Amsterdamu.

Już od 18 maja br. KLM uruchomi nowe połączenia w Polsce, Wielkiej Brytanii i Francji. W rozkładzie letnim mieszkańcy Krakowa, Belfastu i Montpellier zyskają dostęp do bogatej siatki połączeń holenderskiego przewoźnika oferowanej z Amsterdamu, która obecnie obejmuje pond 130 miast na całym świecie. Do tej pory, KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, wyłącznie z Warszawy. Od maja tego roku Kraków zostanie wpisany na listę miast obsługiwanych przez holenderskiego przewoźnika, łącząc południową Polskę z Holandią aż 7 razy w tygodniu.
Samolot KLM będzie startował z Krakowa o godzinie 16.55, by na lotnisku Schiphol w Amsterdamie wylądować o 18.55. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Amsterdamu o godzinie 14:25 i przylot do Krakowa o 16:20. Codzienny rejs będzie obsługiwał nowoczesny samolot typu Embraer E190 z 100 miejscami na pokładzie.

KLM po długiej przerwie wznowił loty do Kolumbii. Holenderska linia będzie obsługiwała trasę do Bogoty i Cali trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki i soboty) samolotem Boeing 777 z całkowicie odnowionym wnętrzem (numer lotu KL745).
Pod koniec marca roku, linia Air France uruchomiła także nowe połączenie z Paryża do Vancouver. Loty na tej trasie będą realizowane 5 razy w tygodniu samolotem Boeing 777 wyposażonym w 309 miejsc na pokładzie (35 w Klasie Biznes, 24 w Premium Economy oraz 250 w Klasie Ekonomicznej). Od 19 maja KLM wprowadza kolejną trasę Amsterdam-Edmonton.