60 proc Polaków pojedzie na wakacje samochodem

AG

Z „Raportu na temat podróży samochodem na wakacje 2015″ -, przeprowadzonego na zlecenie Stena Line, wynika, że aż 78 ankietowanych ceni sobie samochód, jako środek transportu, ze względu na swobodę jaką daje. Raport bazuje na statystycznym zestawieniu danych zebranych od 1000 osób, które odpowiadały na pytania dotyczące podróżowania. Zgodnie z jego wynikami wakacyjne wyjazdy autem to forma wypoczynku bliska sercu Polaków. W tym roku aż sześciu na dziesięciu Polaków (czyli 60 proc.) wyjedzie na urlop samochodem. Najwięcej z nas planuje podróż samochodem do: Czech (22 proc.), Niemiec (22 proc.), Chorwacji (16 proc.), Włoch (12 proc.), Austrii (12 proc.) i Węgier (11 proc.).
78 proc. ankietowanych odpowiedziało, że podróżowanie samochodem daje im swobodę oraz większą elastyczność60 proc. respondentów uważa, że największą zaletą podróży samochodem jest możliwość dotarcia do miejsc mało popularnych. Inną korzyścią samochodowych wypraw jest możliwość zrobienia większych zakupów. Pamiątki, jedzenie i lokalne delikatesy, wino i piwo to najczęściej kupowane produkty.

Pedro Canchaya-Kralewski, Head of Travel Poland & Baltic Markets, powiedział: „W tym roku, na wszystkich rynkach gdzie działa Stena Line, przeprowadziliśmy badanie na temat wyjazdów samochodem na wakacje. Okazało się, że Polacy bardzo lubią podróżować autem na urlop, a wyprzedzają nas w tym tylko Francuzi – siedmiu na dziesięciu mieszkańców Francji wybiera się w tym roku na wakacje po Europie autem. Polacy natomiast wybierają inne cele podróży niż pozostałe badane przez nas grupy.”