6. urodziny Hampton by Hilton Warsaw Airport obchodzi z Fundacją DKMS

archiwum hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport

Hampton by Hilton Warsaw Airport obchodził 24 października szóste urodziny i razem z Fundacją DKMS zorganizował Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego można było się zarejestrować jako potencjalny dawca komórek macierzystych. W szlachetną akcję włączyli się pracownicy hotelu i biura zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, a także firmy współpracujące z hotelem i jego goście.

W hotelu, poza tradycyjnym urodzinowym tortem i zdrowymi przekąskami z sezonowych owoców i warzyw, na gości czekało stanowisko z wolontariuszem fundacji DKMS, gdzie można było zarejestrować się w bazie dawców. Sama rejestracja trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wystarczy pobranie wymazu z policzka i wypełnienie formularza.

Łukasz Karpiński, dyrektor hotelu, powiedział: „Każdego roku z okazji urodzin staramy się zaskoczyć naszych gości, ale tym razem chcieliśmy zrobić coś naprawdę wyjątkowego, nieść realną pomoc. Dlatego postanowiliśmy zaangażować się w akcję na rzecz walki z nowotworami krwi i razem z Fundacją DKMS zorganizować Dzień Dawcy Szpiku. Ogromnie cieszę się, że podczas akcji przybyło kilkudziesięciu nowych potencjalnych dawców komórek macierzystych.”

Do akcji przyłączył się Polski Holding Hotelowy – Spółka, która jest właścicielem hotelu oraz Centralny Port Komunikacyjny, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, linie lotnicze LOT, a także PPL “Porty Lotnicze”.