6 sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku

archiwum Lotniska we Wrocławu

W ubiegłym roku Baltona wygrała konkurs na operatora sklepów wolnocłowych na wrocławskim lotnisku. Pierwszy sklep otworzyła już w grudniu, teraz gotowych jest wszystkich sześć lokali.

30 sierpnia Baltona uroczyście zainaugurowała swoją działalność w Porcie Lotniczym Wrocław.

Piotr Kazimierski, prezes Baltona S.A., powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z nowej inwestycji w Porcie Lotniczym we Wrocławiu. Obok bogatego i dopasowanego do potrzeb klientów asortymentu, pragniemy zaoferować im także unikalne doświadczenia zakupowe podkreślające charakterystykę miasta. Nowoczesna i starannie dobrana oferta handlowa ma wzmocnić wizerunek wrocławskiego portu i wyróżnić go na tle innych obiektów tego typu w Polsce.”

Oferta nowego operatora jest bardzo różnorodna. Cztery sklepy, łącznie o powierzchni 740 mkw., znajdują się w hali odlotów Schengen. Największy z nich to Wroclaw Duty Free, oferujący m.in artykuły spożywcze, perfumy, kosmetyki, akcesoria, alkohole i wyroby tytoniowe. Fashion Boutique proponuje odzież, biżuterię i akcesoria, a w Zoom można zaopatrzyć się w prasę i książki. Nową koncepcją jest Spirit of Poland, sklep wyspecjalizowany w polskich produktach regionalnych. Można tam kupić m.in. ceramikę, miody czy sery z Dolnego Śląska, kraftowe piwa, nalewki czy inne regionalne alkohole.

Baltona otworzyła sklepy również w dwóch zupełnie nowych lokalizacjach. W hali odlotów non-Schengen operator uruchomił lokal ze swoimi największymi bestsellerami. Zakupy można zrobić też w hali ogólnodostępnej, na parterze – nowy lokal liczy 86 mkw. Znajdziemy tam m.in. perfumy, kosmetyki i akcesoria modowe.

Sklepy nowego operatora wyróżnia projekt aranżacji powierzchni handlowej. Opracowała go londyńska pracownia The Design Solution, inspiracje czerpiąc z architektury wrocławskiego Rynku, mostów czy krasnali.

Nick Taylor z The Design Solution, projektant wystroju sklepów Baltony na wrocławskim lotnisku, dodał: „Wrocławskie Stare Miasto przyciąga turystów z całego świata i jest zapewne jednym z najpiękniejszych w Europie. Główny motyw dla sklepów stworzyliśmy zainspirowani szczytami gotyckich budynków oraz kolorami fasad przeważającymi w Rynku.”

Umowa pomiędzy Portem Lotniczym Wrocław a Baltoną została podpisana na pięć lat.

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, podkreślił: „Rozwój wrocławskiego lotniska opiera się na sukcesywnej rozbudowie siatki połączeń, ale podróżni oczekują też i doceniają wysoką jakość obsługi w naszym porcie. Atrakcyjne sklepy są tu jednym z kluczowych elementów, dlatego cieszymy się, że nowy operator proponuje szerszą i bogatszą ofertę. Na szczególną uwagę zasługuje nowy format Spirit of Poland, który doskonale wpisuje się w potrzeby coraz liczniej odwiedzających nas turystów zagranicznych.”

Wrocławske lotnisko posiada ok. 4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej (sale konferencyjne, galeria handlowa, gastronomia itd.). Port należy do najszybciej rozwijających się lotnisk regionalnych w Europie. Regularnie bije rekordy pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W lipcu z jego usług skorzystało blisko 375 tys. osób. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku Port Lotniczy Wrocław obsłuży ok. 3,2 mln pasażerów.