6 czerwca – początek sezonu letniego na lodowcu Mölltaler Gletscher

Lodowce zapraszają w czerwcu na narty
Na lodowcu Molltaler/fot. archiwum TMR

Po 83 dniach ponownie zostaną uruchomione kolejki linowe w ośrodku Mölltaler Gletscher.

Stoki narciarskie oraz działalność całego ośrodka została zamknięta 15 marca w ramach środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Max Gottfried, dyrektor ośrodka, powiedział: „Cieszymy się, że dzięki przestrzeganiu wprowadzonych środków sytuacja na tyle uległa poprawie, że dziś z przyjemnością możemy ogłosić dobrą wiadomość o ponownym otwarciu ośrodka, które nastąpi już 6 czerwca. Nasz ośrodek będzie otwarty nie tylko dla turystów szukających relaksu i wypoczynku podczas wędrówek po okolicy, ale także dla narciarzy, którzy pragną szusować na nartach w środku lata. Narciarze będą mieli do dyspozycji całą trasę zjazdową nr 3, a także stoki nr 1 i 2, które będą dostępne w zwężonym profilu ze względu na odkładanie śniegu. Czynna będzie także restauracja panoramiczna Eissee, gdzie goście będą mogli się posilić i zaczerpnąć sił na tarasie ze wspaniałym widokiem na panoramę Apl.”

Mölltaler Gletscher wykorzystał wymuszoną przerwę w pracy ośrodka na niezbędne przeglądy techniczne, konserwację sprzętu, a także na przygotowanie wszelkich niezbędnych środków w związku z wytycznymi władz w celu zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia gości oraz personelu. Oprócz tego zgromadzono dwa razy więcej śniegu w porównaniu do ubiegłego roku, dzięki czemu ośrodek liczy na udany sezon narciarski z wyjątkiem najbardziej upalnych dni sierpnia.

„Wierzymy, że wszyscy nasi goście, zarówno turyści, jak i narciarze, spędzą u nas wspaniałe chwile pełne relaksu i niecodziennych wrażeń,“ dodał Gottfried.

Warto wiedzieć, że w ośrodku Mölltaler Gletscher od 6 czerwca 2020 do 9 maja 2021 oraz w sąsiednim ośrodku Ankogel a także w TOP ośrodkach na Słowacji (Jasna, Tatry Wysokie), w Czechach (Szpindlerowy Młyn) i w Polsce (Szczyrk) można korzystać ze Sprytnej Sezonówki PREMIUM, która oferuje również inne przywileje – więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.gopass.travel/.

https://www.moelltaler-gletscher.at/