4 dni targów Wiatr i Woda 2019 za nami

fot. Aleksander Unruh

Kolejna edycja targów odbyła się w dniach 28 lutego – 3 marca w Warszawie w Centrum Expo XXI. Na odwiedzających czekały jachty, łodzie motorowodne, skutery, kajaki, a nawet deski.

Przez 4 dni targów na scenie głównej i w mniejszych salach odbywały się wykłady, wywiady oraz ceremonie zakończeń oraz przyznanie nagród w konkursach m.in w Pantaenius Jacht Foto czy wręczenie nagród magazynu „Żagle” im. Leonida Teligi.

Warto wspomnieć, że na targach można było znaleźć nie tylko jednostki pływające, ale także szkółki żeglarstwa, a nawet nurkowania.

Oprócz tego propozycje firm prezentujących najnowsze osiągnięcia sztuki szkutniczej uzupełniały firmy czarterowe i organizatorzy rejsów. W czasie targów Wiatr i Woda w Warszawie można było zapoznać się także z ofertą wycieczek żeglarskich, czyli rejsów po wodach całego świata, w tym po popularnym chorwackim Adriatyki.

Przez całe targi na Expo pojawiali się znakomici żeglarze, m.in Roman Paszke, Mariusz Koper – zwycięzca szóstej edycji plebiscytu Żeglarz Roku 2018 Magazynu „Wiatr”, czy też Szymon Kuczyński (dwukrotny zwycięzca plebiscytu, nominowany za samotny wokółziemski rejs bez zawijania do portów, który tym razem ukończył konkurs na drugim miejscu).

 

{gallery}8225{/gallery}