3. urodziny Hydropolis we Wrocławiu na bogato

archiwum Hydropolis

Warsztaty poświęcone ekologicznym ozdobom choinkowym, pokazy widowiskowych doświadczeń, premiery aplikacji i nowego eksponatu – w najbliższy weekend (8-9 grudnia) Hydropolis zaprasza do świętowania trzecich urodzin i Mikołajek.

W strefie wejścia Hydropolis gospodarze zaplanowali wspólne ubieranie świątecznej choinki w ekologicznym stylu. Ozdoby, które pojawią się na drzewku, zostaną stworzone przez gości za pomocą materiałów przyjaznych środowisku.

Prezent – niespodzianka

Witold Ziomek, prezes MPWiK, powiedział: „W Hydropolis to my obdarowujemy gości z okazji naszych urodzin. Tym razem szykujemy wyjątkowy prezent w postaci nowego eksponatu. Docenią go z pewnością wszyscy mieszkańcy dolnośląskiej stolicy, jak i turyści odwiedzający nasze miasto. Znajdziecie go w strefie Miasto i Woda, a jego tematyka jest ściśle związana z Wrocławiem.”

Sztuczna czy naturalna?

Uczestnicy świątecznych warsztatów nauczą się, jak przygotować dekoracje, które cieszą oko i nie szkodzą naszej planecie. Rękodzieła zawisną na specjalnie przygotowanym stelażu w kształcie choinki.

Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis, dodał: „Na pytanie „sztuczna czy naturalna” odpowiadamy: metalowa. Postawiliśmy na drzewka przygotowane ze stali, które ubrane w świąteczne ozdoby stworzą oryginalną dekorację. Jednocześnie ograniczymy liczbę odpadów z tworzyw sztucznych, nie będziemy też mieć na sumieniu dorodnych drzewek.”

Zwiedzanie jeszcze atrakcyjniejsze

Na ten weekend zaplanowaliśmy też premierę oficjalnej, darmowej aplikacji Hydropolis. Dzięki niej zwiedzanie centrum będzie jeszcze ciekawsze, bo wzbogaci je opowieść audio-przewodnika. Odtwarzanie nagrań przypisanych poszczególnym eksponatom i instalacjom będzie automatyczne lub sterowane przez wybranie punktu na mapie. Funkcja rozszerzonej rzeczywistości dodatkowo zapewni świetną zabawę z trójwymiarowymi postaciami maskotek Hydropolis.

Słodkości i pokazy doświadczeń

Oprócz wirtualnych maskotek na gości czekać będą również te prawdziwe: charyzmatyczna Ośmiornica, sympatyczny Rekin i wyjątkowy, niebieski Święty Mikołaj. Wspólnie będą wręczać tort, słodkości i drobne upominki. Kolejnym elementem świętowania będą pokazy doświadczeń. Edukatorzy Hydropolis zaprezentują ciekawe widowisko, które przybliży fizyczne i chemiczne właściwości wody.

Wszystkie zaplanowane atrakcje dostępne będą przez sobotę i niedzielę. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie internetowej www.bilety.hydropolis.pl. Warto zrobić to wcześniej, bo liczba wejściówek jest ograniczona.