25 festiwali tego lata w Polsce

archiwum HRS

Z każdym rokiem polskich festiwali przybywa. Prezentujemy najpopularniejsze wakacyjne festiwale.

Czerwiec pod znakiem muzyki i literatury

Orange Warsaw Festival – każda edycja warszawskiego festiwalu to święto muzyki. W tym roku impreza odbędzie się na torze wyścigów konnych Służewiec.

Festiwal Miłosza – największy festiwal literacki w Polsce i Europie Środkowej ściąga co roku do Krakowa pasjonatów poezji i prozy.

Impact Festival – oferuje słuchaczom nieco mocniejsze brzmienia. Fani rocka mogli w poprzednich edycjach zobaczyć na scenie m.in.: Slipknot, Aerosmith, Black Sabbath, Slayer.

Malta Festival – w Poznaniu odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych Europy, podczas którego prezentowany jest międzynarodowy program filmowy, teatralny, muzyczny i taneczny.

Life Festival Oświęcim – festiwal muzyki rozrywkowej to jedna z młodszych inicjatyw na imprezowej mapie. W tym roku na festiwalu pojawi się LP. Laura Pergolizzi, zanim sama stanęła na scenie, tworzyła piosenki dla Rihanny, Christiny Aguilery czy Backstreet Boys.

Open’er Festival (również lipiec) – ściąga do Trójmiasta tłumy miłośników muzyki z Polski i innych krajów. Na scenie co roku pojawiają się największe światowe gwiazdy, a festiwalowy plan wypełniony jest po brzegi najlepszymi koncertami.

Lipiec – najbardziej festiwalowy miesiąc w roku

Slot Art Festival – jeden z najbardziej oryginalnych festiwali w Polsce, który odbywa się w opactwie cystersów. W tym roku na festiwalowiczów czeka ponad 120 warsztatów, kilkadziesiąt koncertów, dziesiątki wieczorów literackich i paneli i wiele innych atrakcji.

Sopot Film Festival – podczas międzynarodowego festiwalu pokazywane są filmy, które trudno zobaczyć na dużym ekranie.

Warsaw Summer Jazz Days – wszyscy, którzy kochają jazz powinni pojawić się na tym światowej rangi festiwalu.

Festiwal Nowa Muzyka – impreza dla fanów muzyki z pogranicza jazzu, muzyki elektronicznej i tanecznej.

Jarocin Festiwal – na festiwalu w Jarocinie od lat 80. odbywały się festiwale rockowe.

Festiwal Legend Rocka – najsłynniejsza i najpopularniejsza impreza miłośników rocka. To tu można zobaczyć legendarne zespoły i artystów.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych – w Gdańsku gromadzą się wielcy fani teatrów plenerowych.

Transatlantyk Festiwal – na tym festiwalu film łączy się z muzyką. Na imprezę składają się koncerty, kina plenerowe, panele, wydarzenia teatralne czy wydarzenia w ramach cyklu kina kulinarnego.

Sunrise Festival – jedna z najpopularniejszych imprez z muzyką house i trance. Warto wziąć udział w after party na plaży.

Piknik Country&Folk – jeśli Mrągowo, to zawsze country. To już legendarny festiwal, na który przyjeżdżają wierni fani z różnych zakątków Polski.

Audioriver Festival – fani elektroniki powinni spotkać się w Płocku.

Festiwal Szekspirowski (również sierpień) – międzynarodowe wydarzenie dla fanów teatru elżbietańskiego.

Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi (również sierpień) – festiwal ma na celu łączenie twórców z odbiorcą oraz filmu z literaturą, muzyką, sztukami wizualnymi.

Sierpień – od alternatywy do Chopina

T-Mobile Nowe Horyzonty – to festiwal filmowy dla tych, którzy szukają w sztuce nowych doświadczeń. Założeniem festiwalu jest prezentacja bezkompromisowego, niekonwencjonalnego i artystycznego kina.

OFF Festival – Artur Rojek co roku tworzy staranną listę najbardziej alternatywnych twórców z całego świata.

Przystanek Woodstock – darmowy festiwal organizowany przez WOŚP, który z jednej strony jest podziękowaniem dla wolontariuszy, z drugiej – świętem muzyki.

Ostróda Reggae Festiwal – to największy festiwal muzyki reggae w Polsce.

Festiwal Chopin i jego Europa – odbywa się w Filharmonii Narodowej i rokrocznie ściąga największych fanów muzyki klasycznej i wielkie gwiazdy.

Kraków Live Festival – w tym roku na krakowskim festiwalu wystąpią m.in. Lana Del Rey oraz Alt-J.

Kalendarz od HRS pomoże zaplanowac kulturalne wakacje: http://www.hrs.com/pl/blog/po-godzinach/festiwalowa-podroz-dookola-polski.html