Zimowa oferta Air France KLM

W sezonie zimowym, który rozpoczął się 25 października, linie Air France i KLM wzmocniły popularne trasy, m.in. w Ameryce Północnej i na Karaibach.
Wkrótce na trasach do Abu Dhabi, Bahrajnu, Dubaju i Rio de Janeiro zacznie latać pierwszy z trzech samolotów Boeing 787 Dreamliner w barwach KLM.

W sezonie zimowym Grupa Air France KLM zwiększyła liczbę lotów między Paryżem i Amsterdamem, a lotniskiem bazowym partnerskiej linii Delta Airlines w Atlancie oraz Zachodnim Wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. Dzięki transatlantyckiemu joint venture Grupa oferuje obecnie 56 lotów tygodniowo do Atlanty. Na trasie z Paryża do Los Angeles będą dostępne 3 połączenia w tygodniu, a do San Francisco pojawiły się nie tylko dodatkowe loty, ale także większe maszyny. Dodatkowo siatka połączeń na Wschodnim Wybrzeżu została wzmocniona dodatkowymi lotami z Paryża do Bostonu.

Obecnie do Kanady można polecieć z Paryża do Vancouver oraz z Amsterdamu do Edmonton 3 razy w tygodniu. Dzięki partnerstwu z regionalną linią WestJet do wyboru jest również 38 tras poza 5 kanadyjskimi miastami obsługiwanymi przez Air France KLM.

Od stycznia 2016 roku, linia Air France będzie oferowała między Paryżem a Meksykiem 3 loty tygodniowo maszyną Airbus A380. Natomiast już w marcu przyszłego roku trasa ta będzie obsługiwana codziennie. Z kolei Air France zwiększy swoją ofertę do 6 lotów tygodniowo na trasie z Paryża do Panama City.
Dodatkowo francuski przewoźnik wzmocnił połączenie z Caracas (Wenezuela) i Limą (Peru). Natomiast Bogota i Cali w Kolumbii, które pojawiły się w ofercie latem 2015 roku z lotniska Amsterdam-Schiphol, będą obsługiwane 3 razy w tygodniu, uzupełniając codzienne połączenie Paryż-Bogota oferowane przez Air France. KLM zwiększy także częstotliwość lotów do 4 tygodniowo na trasach do Buenos Aires i Santiago de Chile i będzie obsługiwał trasę do Rio de Janeiro nowym samolotem Boeing 787 Dreamliner.

Zarówno Air France, jak i linia KLM zwiększyły częstotliwość lotów m.in. z Paryża do Hawany. Ponadto Air France w czasie wysokiego sezonu (grudzień-marzec) zwiększył liczbę dostępnych miejsc na trasach do Saint Martin, Fort de France (Martynika) i Pointe à Pitre (Gwadelupa). Natomiast KLM wprowadził bardziej dogodny rozkład, w tym bezpośrednie loty na Arubę i Bonaire.
Tej zimy w Indiach Air France zwiększył liczbę lotów do Bangalore do 6 tygodniowo. Natomiast KLM będzie obsługiwać kierunki do Abu Dhabi, Bahrajnu i Dubaju na Bliskim Wchodzie najnowszą maszyną Boeing 787 Dreamliner.

W Afryce Wschodniej linia KLM zoptymalizuje swoją siatkę połączeń. Kosztem mniej rentownych kierunków wzmocnione zostaną trasy do Kilimandżaro i Dar es Salaam (Tanzania), Kigali (Rwanda) oraz Entebbe (Uganda). Szerokie partnerstwo z Kenya Airways uzupełni ofertę KLM w regionie Afryki Wschodniej.

W sezonie zimowym Grupa Air France KLM będzie kontynuować unowocześnianie swojej floty dalekiego zasięgu i już 23 listopada po raz pierwszy Boeing 787 poleci w barwach KLM do Abu Dhabi i Bahrajnu. Inne kierunki, które będą obsługiwane Dreamlinerem KLM to: Dubaj i Rio de Janeiro.
Warto również dodać, że linie Air France KLM będą nadal modernizować kabiny w swoich maszynach, wyposażając je w nowoczesne fotele, które do tej pory zostały już zainstalowane w 50 samolotach dalekiego zasięgu. A do końca sezonu zimowego 27 samolotów Boeing 777 należących do Air France zostanie w pełni zmodernizowanych i nowoczesne fotel będą już dostępne na 26 kierunkach:

• Ameryka Północna – Boston, Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Vancouver, Waszyngton
• Ameryka Łacińska – Buenos Aires, Montevideo, Panama City, Sao Paulo
• Afryka – Abidżan, Bangi, Duala, Libreville, Malabo, Jaunde
• Bliski Wschód – Bejrut, Dubaj
• Indie – Bangalore
• Azja – Pekin, Kanton, Hongkong, Dżakarta, Szanghaj, Singapur, Tokio-Haneda.

Jeśli chodzi o nowości w ofercie europejskiej, to z lotniska Amsterdam-Schiphol, KLM oferuje obecnie połącznia 5 razy w tygodniu do Belfastu i Krakowa oraz 4 loty w tygodniu do Montpellier. Ponadto KLM zwiększy częstotliwość lotów do Florencji i Bristolu.

Pojawiły się również dobre wiadomości dla podróżnych z Małopolski – bardziej korzystne godziny lotów, które umożliwiają szerszy wachlarz lotów dalekiego zasięgu przez Amsterdam. Zgodnie z nowym harmonogramem 5 razy w tygodniu samolot KLM startuje z Krakowa o godzinie 12:15 i ląduje w Amsterdamie o godzinie 14:15. Natomiast z Amsterdamu wylatuje o godzinie 09:45 (z przylotem do Krakowa o godzinie 11:40). Cena przelotu w obie strony z Krakowa do Amsterdamu zaczyna się już od 440 PLN.

Dzięki nowemu rozkładowi połączeń podróżni z Krakowa mają do wyboru więcej tras międzykontynentalnych z bardzo dogodnym połączeniem. Na szczególną uwagę zasługuje oferta do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Po przylocie z Krakowa do Amsterdamu, po krótkiej przesiadce możemy wylecieć do Montrealu i Toronto (godz. 15:20), Nowego Jorku (17.10) czy Chicago i Atlanty (16.45).