Zimą – z Rygi do Popradu samolotem

AG

Jeden samolot tygodniowo będzie kursował między stolicą Łotwy a leżącym u podnóża Tatr Wysokich słowackim Popradem.

Znaczenie tego połączenia podkreślił ambasador Słowacji na Łotwie, Peter Hatiar, który m.in. powiedział: “Gdy obejmowałem urząd we wrześniu ubiegłego roku, bardzo często słuchałem mieszkańców Łotwy i Litwy, którzy mówili, że chcieliby u nas pojeździć na nartach, ale nie ma dogodnego połączenia lotniczego a droga dość daleka. Połączenie lotnicze krajów bałtyckich ze Słowacją stało się dla mnie priorytetem. Cieszę się, ze to się udało.”

Z kolei Lucia Dubielová, dyrektora stowarzyszenia ruchu turystycznego w Tatrach Wysokich, podkreśliła: “Partnerzy z regionu Morza Bałtyckiego cenią nasz poziom usług, porównywalny z Europą zachodnią, zaś dzięki udanym inwestycjom, nasze stacje narciarskie, parki wodne i uzdrowiska oferują cały wachlarz atrakcji zimą.”

Lucia Blašková, kierownik działu marketingu aquaparku AquaCity Poprad, dodała: “Pozytywne jest to, że turyści znad Bałtyku znają nasz kraj i region Wysokich Tatr. Mają dobre doświadczenia z nami, a teraz będą mieli do nas szybszy i łatwiejszy dostęp. To dobra informacja. Przygotowaliśmy dla nich całe pakiety, skierowane zwłaszcza do rodzin z dziećmi.”

Loty na trasie Ryga – Poprad rozpoczną się 13 grudnia i będą obsługiwane przez linie AirBaltic.