Zielony, ekologiczny Berlin

archiwum IGA

Międzynarodowe Targi Ogrodnicze (IGA) rozpoczynają się już 13 kwietnia.

Może to zabrzmieć jak bajka, a to przecież prawda! Od połowy kwietnia szczęśliwi posiadacze biletu na ponad stuhektarowe targi IGA w berlińskim Marzahn uniosą się nad miastem. I to nie jest przenośnia – właśnie wtedy nastąpi otwarcie kolejki linowej „Ogrody świata”. Zbudowana na wzór kolejek alpejskich, zabierze pasażerów na 102-metrowe wzgórze Kienberg. Znajduje się tutaj wieża obserwacyjna Wolkenhain, która dostarczy odwiedzającym niesamowitych widoków na tereny IGA w kierunku centrum Berlina oraz na okalającą go Brandenburgię. Niespieszne, leniwe zejście ze wzgórza doprowadzi gości prosto do centrum informacyjnego IGA, a dla żądnych wrażeń przygotowano (dużo szybszy) zjazd ze wzgórza na bobslejach.
Co jeszcze mają do zaoferowania pierwsze w Berlinie, ekologiczne IGA?
Pod hasłem „Ocean kolorów” powstaje wielkie ogrodniczo-architektoniczne wydarzenie z ponad 5 tys. eventów, które dostarczy zwiedzającym wyjątkowych wrażeń związanych z naturą. Od przyrody po kulturę, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla przykładu, hala kwiatowa pokaże (niezależnie od pogody) 28 różnych kwitnących krajobrazów. W strefie „i-Punkt GRÜN” zapaleni młodsi (lub starsi) ogrodnicy mogą chwycić za łopatę i sprawdzić się w pracy w ogródku. Nie zapomniano też o muzycznej rozrywce. Na specjalnie stworzonej scenie w amfiteatrze IGA Arena będzie grana nie tylko muzyka klasyczna, ale również pop oraz rock.
IGA, oddalona o 30 minut metrem (U-Bahn) od berlińskiego Alexanderplatz, będzie otwierana codziennie od 9 rano (w dzień otwarcia od 13), a zamykana zawsze dopiero, gdy zrobi się ciemno.

German: http://www.iga-berlin-2017.de
English: http://www.iga-berlin-2017.de/en