Zależy nam, by dzieci i młodzież poznawały różnorodność turystyczną Polski [PODCAST #38]

20 proc. dzieci, które nigdy nie wyjeżdżały na wycieczki czy wakacje, dzięki Polskiemu Bonowi Turystycznemu mogły tego doświadczyć. To niezaprzeczalny plus projektu – mówi Marcin Różycki, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jako start-up Polski Bon Turystyczny działa bardzo dobrze. Sprawił, że więcej niż dotychczas dzieci, młodzieży, ale i ich rodziców podróżowało po Polsce, poznawało ją. Dzięki bonowi więcej pieniądza zostało w kraju i pomógł on branży w ciężkim czasie. Było dobrze, gdybyśmy mogli ten projekt kontynuować w przyszłych latach.

Uruchamiając program Turystyczna szkoło – Mobilne Centrum Edukacji zależało nam, żeby młodzież poznawała Polskę dzięki multimediom, na narzędziach, które używa no co dzień. Udało się, gdziekolwiek się zjawiamy z Mobilnym Centrum Edukacji, młodzież jest zafascynowana możliwościami edukacji przez zabawę. Trwają rozmowy o przedłużeniu projektu, bo wielka szkoda byłaby, gdybyśmy zaprzepaścili zaszczepianie bakcyla podróżowania po Polsce wśród dzieci i ich rodziców.