Zakualizowana siatka połączeń Eurolotu na zimę

Początek sezonu zimowego w Eurolocie rozpocznie się 26 października br. i potrwa do końca marca 2015 roku. Do ogłoszonych już wcześniej kierunków z Warszawy czyli do Stuttgartu, Kiszyniowa, Zagrzebia i Kluż-Napoki dołączy połączenie z Warszawy do Dusseldorfu w Niemczech (z częstotliwością 2 razy dziennie).

Linia koncentruje swoją operacyjną działalność w regionach – w tym sezonie zimowym będą to porty w Gdańsku, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie. Nie zabraknie krajowego kierunku – trasa z Gdańska do Krakowa. „Krajówka”, która także znajdzie się na zimowej mapie połączeń to Warszawa-Bydgoszcz. Jednocześnie, polski przewoźnik uruchomi zimą kolejne połączenie krajowe – z Warszawy do Lublina. Eurolot będzie operował ze stolicy do portu w Lublinie z częstotliwością 6 razy w tygodniu.

Pasażerowie będą mieli nadal do dyspozycji bezpośrednie rejsy m.in. z Krakowa i Gdańska do Amsterdamu, z Krakowa do Zurychu oraz z Lublina do Mediolanu. W sezonie zimowym Eurolot zaoferuje również pasażerom loty z Gdańska do Helsinek oraz z Rzeszowa do Paryża.

Mateusz Kokosiński, dyrektor handlowy Eurolot SA powiedział: “Przygotowaliśmy dla pasażerów Eurolotu optymalną siatkę połączeń na nowy sezon zimowy, która uwzględnia fakt, że to zawsze dla linii lotniczej okres bardziej wymagający. Przedstawiamy dzisiaj propozycję naszych rejsów na najbliższą zimę. Ze względu na wyniki przewozowe, zdecydowaliśmy o zawieszeniu niektórych tras – to konieczność dla wszystkich przewoźników i nasza firma też musi elastycznie dostosować swoje możliwości przewozowe oraz ekonomiczne do rynku lotniczego w sezonie zimowym. Trasy sezonowe, jak na przykład połączenia do Chorwacji, powrócą ponownie w przyszłym sezonie letnim. “

Jednocześnie te połączenia, których wyniki znalazły się poniżej oczekiwań Eurolotu oraz nie mają perspektywy poprawy w najbliższych miesiącach zostaną zawieszone. W zimowym rozkładzie lotów nie znajdą się m.in. połączenia z Gdańska do Zurychu i Brukseli oraz z Rzeszowa do Rzymu.