Zakochaj się w Marbelli

fot. materiały redakcyjne

Marbella to miasto zlokalizowane w południowej Hiszpanii w sąsiedztwie Morza Śródziemnego. To miejsce cenione i bardzo popularne w świecie turystyki. Co roku całe rzesze ludzi z całego świata odwiedzają Marbelle i zakochują się w niej bez pamięci. To doskonała lokalizacja na krótki i długi urlop, a także stałe miejsce pobytu. Przyjrzyjmy się z bliska tej urokliwej krainie wiecznego słońca. Ciekawi? Zaczynamy!

Marbella i jej uroki

W czym tkwi sekret Merbelli? Może przede wszystkim dlatego, że Marbella dodaje skrzydeł każdemu. Po prostu. Widoki, klimat, słońce i piękne plaże potrafią dodać humoru każdemu. Zaczynając pobyt nie chcemy nawet myśleć o jego końcu. Stąd rodzą się również pomysły o stałym pobycie. Każdy, kto choć raz odwiedził Marbelle, poznał jej nocne życie, stare miasto, smak rybackich restauracji (Marbella to także port rybacki), zobaczył temperamentne flamenco, nie dziwi się jej popularności. Położna u podnóży gór La Concha korzystanie wpływa także na różne schorzenia. Jakie korzyści płyną z wizyty na Marbelli?

La Concha/fot. materiały prasowe

Wyjątkowi ludzie

Mieszkańcy Marbelli to wyjątkowa ludność. Zawsze uśmiechnięta, serdeczna i pomocna. Tworzy się dzięki temu niepowtarzalny klimat serdeczności i otwartości. Tutaj każdy odzywa się do siebie z uśmiechem na ustach, bez względu czy zwraca się do obcej osoby, czy do znajomego. Każdy otwarcie rozmawia z każdym . To pierwsze, co czyni to miejsce wyjątkowym i rzuca się w oczy przyjezdnym. Marbella położna na najpopularniejszym wybrzeżu Hiszpanii Costa del Sol godzi życie w symbiozie około 150 narodowości. Mieszkańcy uważają to za atut, który pozwala poszerzać horyzonty i poznawać inne zwyczaje kulturowe.

Swoboda

Pomimo luksusu, popularności, w Merbelli czujemy ogromną swobodę i luz. Pomimo tego, że Marbella mogła być być dumną i dystyngowaną ze względu na pozycję, którą wypracowała, nadal każdy może czuć się tutaj jak w domu. Nawet celebryci podkreślają, że odwiedzając Marbelle czują się nadal wolni i szczęśliwi, co stanowi dla nich rzadkość.

Puerto Banús – luksus Marbelli

Puerto Banús to najbardziej luksusowa cześć Marbelli. Wyjątkowy port jachtowy zachwyca ludzi z każdego zakątka świata. W tym miejscu koncentruje się największa liczba jachtów, sportowych samochodów czy butików ekskluzywnych hiszpańskich firm. Jeśli więc chcemy nabyć wyjątkowo ekskluzywną rzecz i pozbyć się nadmiaru gotówki, warto odwiedzić tutejsze salony. To również idealne miejsce na niezapomnianą rozrywkę. Znajdziemy tu najbardziej prestiżowe bary, restauracje czy kluby nocne.

Plaża

Hiszpańskie plażę to temat rzeka. Ich widok zapiera dech w piersiach i przyciąga turystów. To chyba przede wszystkim dla tych plaży jesteśmy w stanie przebyć tysiące kilometrów. Różnorodność potrafi zaspokoić wymagania każdego. Począwszy od białego piasku plaż atlantyckich skończywszy na plażach kamienistych. Najpiękniejsze plaże to Puerto de Cambopino, Playa de Bajadilla, Playa de Cable, Playa de Elviria. Każda plaża oferuje najwyższy poziom reklasu, jak również gwarantuję świetne warunki do uprawiania sportów wodnych.

Restauracje

Marbella to także miejsce niesamowitego smaku. Restauracje oferują nam niezapomniane rarytasy, których smak pozostanie w naszej pamięci na długo. “Chiringuito” to potoczna nazwa miejscowych restauracji rybnych ulokowanych na plaży lub jej w bezpośrednim sąsiedztwie. Najbardziej popularne i cenione to Los Espigones, Mistral Beach ,Andy’s Beach. Warro spróbować gambas al pil pil i innych lokalnych przysmaków.

Oprócz tego, Marbella to miejsce dla miłośników golfa, oferująca doskonałe pola golfowe. To także doskonała lokalizacja dla miłośników rzeźb Salvadore Dali i pięknej architektury, którą prezentuje Stare Miasto. Koniecznie musisz to wszystko zobaczyć na własne oczy.