Zagrzeb zaprasza na Jarmark Bożonarodzeniowy

archiwum Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji

European Best Destination po raz trzeci z rzędu nominowała Zagrzeb jako jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Stolica Chorwacji konkuruje z 20 innymi znanymi miastami, do których goście uwielbiają przyjeżdżać w okresie świątecznym.

Adwent w Zagrzebiu rozpoczyna się 2 grudnia 2017 i potrwa do 7 stycznia 2018. Miasto także w tym roku zaoferuje swoim gościom codzienny bogaty program. Oprócz już tradycyjnych dla Zagrzebia elementów jarmarku bożonarodzeniowego w tym roku będą na nich czekały nowe atrakcje takie jak Chorwackie Muzeum Kolejnictwa, adwent na Prekriżju, Caffe de Matos, adwent na przejściu Marica i liczne wystawy. Najbardziej interesującą spośród nich będzie poświęcona Nikoli Tesli, którą będzie można zobaczyć w pawilonie Meštrovića.

Głosowanie na najlepsze europejskie jarmarki bożonarodzeniowe rozpocznie się 1 i potrwa do 11 grudnia 2017, a wszyscy, którzy zechcą wesprzeć Zagrzeb w zdobyciu kolejnego prestiżowego tytułu będą mogli oddać swój głos na stronie internetowej European Best Destinations: 
https://www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets

Przypomnijmy również, że w tym roku organizacja European Best Destination nominowała do nagrody Najlepsze Kierunki Europejskie 2018 chorwacką wyspę Hvar. Głosowanie na najlepszy europejski kierunek turystyczny odbędzie się w połowie stycznia 2018 roku.