Zagrzeb z Najlepszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym

archiwum Zagreb Tourist Board

Organizacja European Best Destinations (EBD) wybiera co roku najatrakcyjniejsze targi świąteczne. Dziesiątki tysięcy podróżników głosowały na 15 najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie — od Akwizgranu do Zagrzebia — oceniając ich klasę i reputację. W rankingu tym Zagrzeb zajął pierwsze miejsce, pokonując Strasburg, Akwizgran i Colmar, które znalazły się na kolejnych pozycjach zestawienia.

Na ulicach i placach Zagrzebia pojawiają się budki ze świątecznymi przysmakami i stoiska z upominkami, kuszące zapachami, muzyką, światłem i wyjątkowymi smakami. Aż do 10 stycznia 2016 r. na turystów czeka niezwykła oferta lokalnych rzemieślników, sprzedawców żywności i pobliskich sklepików – można tu kupić upominki, obiekty sztuki, lokalne smakołyki i poczuć chorwacki folklor.

Kolejną atrakcją, której nie można pominąć w grudniu bawiąc w Zagrzebiu jest niezwykły ogród rezydencji Salajów w Čazmie, położony około godziny drogi od stolicy. Serce każdego miłośnika Świąt Bożego Narodzenia zabije mocniej, gdy wejdzie do świata marzeń w rezydencji Salajów. W okresie świątecznym członkowie tej rodziny ogromnym wysiłkiem dekorują swój ogród i tworzą niezmiernie romantyczną i idylliczną atmosferę. Tysiące dekoracji i wielokolorowe światełka rozświetlają drzewa i cieszą oko na każdym kroku.
Zwiedzający znajdą tu przepięknie ubrane choinki, zimowe sanie, sznury świateł i mnóstwo innych świątecznych dekoracji. Wszystko to bajkowo zdobi ogród i sprawia wrażenie, jakby Święty Mikołaj czekał zaraz za następnym drzewem. Jest to świat prawdziwej świątecznej baśni i niezapomnianej przygody na dwóch hektarach obficie oświetlonego terenu. Po zakończeniu zwiedzania można również nabyć prezenty dla swoich bliskich w jednym ze sklepów z pamiątkami. Świąteczna baśń rodziny Salajów czeka na gości do 9 stycznia.