Zagrzeb ma najpiękniejszy jarmark bożonarodzeniowy w Europie

archiwum Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

W plebiscycie ogłoszonym przed European Best Destinations głosujący zdecydowali, że jarmark bożonarodzeniowy w Zagrzebiu jest zdecydowanie najpiękniejszy w Europie. Zagrzeb pokonał w tej konkurencji 30 miast i obronił tytuł, który przyznanno mu już po raz trzeci z rzędu.

W głosowaniu na portalu European Best Destination uczestniczyło 200 596 osób z 131 państw. Swój głos na Zagrzeb oddało 38 830. Drugie miejsce zajął francuski Colmar z liczbą głosów 24 625, a trzeci był Wiedeń z 16.354 głosy.

Dla miasta Zagrzeb ten tytuł nie tylko jest znakiem uznania, ale przekłada się równiez na realny wzrost przyjazdów i noclegów w mieście. W pierwszych 9 dniach tegorocznego Jarmarku zanotowano 37 685 przyjazdów gości (co oznacza wzrost 28 proc. w stosunku do zeszłego roku) i 68.480 noclegów (wzrost o 23 proc.).

European Best Destinations to europejska organizacja z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Od 2009 roku organizacja we współpracy z biurami turystycznymi i organizacją EDEN promuje lepsze zrozumienie bogactwa i różnorodności w Europie. Portal ma ponad 4,2 mln czytelników i tysiące fanów w mediach społecznościowych.