Za nami konferencja Turysta 2022. Trendy w hotelarstwie, storytelling i analiza danych rynkowych

fot. materiały prasowe

Energiczne wystąpienia, ożywione debaty oraz okazja do spotkania praktyków i profesjonalistów branży turystycznej. Ponad 150 osób na sali i kilkadziesiąt kolejnych śledzących transmisję online. Tak w kilku słowach wyglądała kolejna odsłona konferencji Turysta, której trzecia edycja odbyła się 20 października w Concordia Design w Poznaniu.

Wyjątkową atmosferę wydarzenia tworzyła nie tylko dopracowana oprawa, ale przede wszystkim inspirujące prezentacje gości, zaproszonych przez Wielkopolską Organizację Turystyczną – organizatora konferencji. Wśród nich znaleźli się tacy eksperci branży turystycznej jak Marcin Mączyński z IGHP, prof. Magdalena Kachniewska z SGH, czy Agnieszka Puszczewicz z Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce i Paweł Kunz z Traventures.

Towarzyszyły im emocjonujące debaty jeden na jeden, wsparte przez interaktywne głosowania z udziałem publiczności. Innowacyjny panel dyskusyjny poprowadzili Piotr Zmyślony z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Artur Krysztofiak – dyrektor WOT.

Tematyka konferencji jak zawsze oscylowała wokół różnych wątków związanych z branżą turystyczną i hotelarską, mając zawsze w centrum turystę jako punkt odniesienia. Wśród prezentacji znalazły się wystąpienia poświęcone nowym trendom w hotelarstwie, storytellingowi czy analizie danych rynkowych.

Konferencję otworzyli Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Tomasz Wiktor, prezes WOT. Atrakcją zamykającą wydarzenie było wystąpienie Adama Borowicza, kucharza, podróżnika i vlogera kulinarnego. Jak przystało na wydarzenie cykliczne znamy już datę konferencji Turysta 2023 – organizatorzy zapraszają na nią już 26 października 2023 r.

Wideo z wystąpień, a także bonusowe materiały w postaci wywiadów z prelegentami będą wkrótce dostępne na kanale YouTube Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.

Konferencja Turysta 2022 już 20 października w Poznaniu