Z Wrocławia do Oslo i Kopenhagi. Dwa nowe kierunki w letniej siatce połączeń

fot. materiały prasowe

Chociaż zimowa siatka połączeń z Portu Lotniczego Wrocław obowiązuje niecałe dwa tygodnie, to rozpoczęto już prace nad letnimi kierunkami. Nowościami, na jakie będą mogli liczyć pasażerowie latający z Wrocławia, są loty do Oslo i Kopenhagi obsługiwane przez norweskie linie Norwegian.

Do stolicy Danii pasażerowie będą mogli polecieć od 1 kwietnia. Do wyboru będą mieli trzy połączenia w tygodniu (poniedziałek, środa i piątek). Otwarte niemal sto lat temu lotnisko Kopenhaga-Kastrup jest jednym z największych hubów w północnej części Europy. Składający się z trzech terminali port obsługuje dziennie ponad 50 tys. pasażerów.

Oslo ponownie we wrocławskim rozkładzie lotów

Zdecydowanie krótszą historią może pochwalić się największy port lotniczy Norwegii Oslo-Gardermoen, do którego ponownie będą mogli latać pasażerowie z Wrocławia. Do Oslo ze stolicy Dolnego Śląska polecimy od 20 czerwca. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki.

„Powrót po pewnym czasie regularnych połączeń zarówno z Kopenhagą, jak i Oslo niezwykle cieszy. Nie tylko dzięki wzrostom w liczbie obsługiwanych pasażerów, ale również z powodu większej różnorodności połączeń dostępnych dla podróżnych korzystających z Portu Lotniczego Wrocław. Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyły nas linie Norwegian. Jest to kolejny dowód na to, że nasze lotnisko jest wysoko oceniane przez przewoźników, których nieustannie przekonujemy do uruchamiania kolejnych połączeń. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się kolejnymi atrakcyjnymi destynacjami” – mówi Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Październik z kolejnym rekordem

Nowe połączenia to nie jedyne dobre wiadomości z Portu Lotniczego Wrocław. W październiku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 350 tys. pasażerów. To wzrost o 23 proc. porównaniu do zeszłego roku i 19 proc. więcej niż w rekordowym 2019 roku. Najchętniej wybieranymi kierunkami zagranicznymi na początku jesieni były Londyn, Monachium, Frankfurt i Mediolan.