Z Radomia do Rzymu. Pierwszy rejs PLL LOT z nowego lotniska

fot. D. Kłosiński

W piątek 28 kwietnia Boeing 737-800 Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował z lotniska Warszawa-Radom. Pasażerowie narodowego przewoźnika odlecieli do jednej z europejskich stolic – Rzymu.

Polskie Linie Lotnicze LOT zrealizowały swoją pierwszą trasę z nowego lotniska Warszawa-Radom. Samolot wystartował z Radomia do Rzymu 28 kwietnia o godzinie 13:30 i przewiózł pasażerów do jednej z europejskich stolic.

„Cieszymy się z otwarcia Lotniska Warszawa-Radom i możliwości, jakie stwarza. Wypełnienie naszych samolotów świadczy o dużym zainteresowaniu podróżami do europejskich stolic. A już w czerwcu pasażerowie będą mogli skorzystać z wakacyjnych kierunków, takich jak Bułgaria, Albania czy Grecja. Zapraszamy na pokład” – powiedział Michał Fijoł, członek zarządu PLL LOT ds. handlowych.

Z Radomia do Rzymu i z powrotem pasażerowie PLL LOT polecą we wtorki, piątki i niedziele. Rejsy do Paryża będą odbywać się we wtorki, piątki i niedziele, z kolei loty powrotne – w poniedziałki, czwartki i soboty. Późną wiosną wystartują pierwsze samoloty do Warny, Tirany i Prewezy.