Z okazji Świętego Patryka hotele w Dublinie droższe o 88 proc.

archiwum visitdublin

Ceny pokoi hotelowych w Dublinie wzrosły o 88 procent w weekend przed Świętem Patryka – 18 marca. Ceny w ten weekend wzrosną również w brytyjskich miastach: Liverpoolu, Manchesterze, Glasgow i Belfaście.

Wysokie ceny w Dublinie nie są niespodzianką, bowiem właśnie tutaj odbywa się co roku największa parada na świecie z okazji święta patrona Irlandii. W tym roku, święto (17 marca) przypada poniedziałek i dzień ten jest w Irlandii dniem wolnym od pracy. Goście parady będą mogli skosztować piwa, posłuchać granej na żywo irlandzkiej muzyki, oglądać występy ulicznych artystów. Ceny hotelowe zaczynają wzrastać już od piątku 14 marca, nocleg będzie tego dnia kosztować średnio 117 funtów. W sobotę będzie najdrożej – 175 funtów; w niedzielę – 167 funtów a w poniedziałek 139 funtów. Średnia cena w inne dni marca wynosi 93 funty
Dzień św. Patryka obchodzony jest na całym świecie przez irlandzkich emigrantów, potomków emigrantów i miłośników irlandzkiej kultury. Podobnie jest w sąsiedniej Wielkiej Brytanii. Także i tutaj hotelarze starają się na tym skorzystać. 15 marca w Liverpoolu nocleg będzie średnio kosztować 127 funtów, co oznacza wzrost ceny o 59 proc. W Manchesterze, gdzie będzie organizowana parada i festiwal, noc 15 marca będzie kosztował 160 funtów (średnia w inne dni marca to 107 funtów), zaś w Glasgow – 98 funtów (wzrost o 23 proc.); w Belfaście – 87 funtów (wzrost o 13 proc.)