Z Lublina do Antalyi od 28 kwietnia

Jeśli kawa ma majówkę, to tylko po turecku – tak Port Lotniczy Lublin zapowiada rozpoczęcie połączeń na Riwierę Turecką, które zainaugurują sezon wakacyjny lato 2024. Start pierwszego samolotu w tym kierunku przewidziano 28 kwietnia. Połączenie będzie działało do 27 października 2024 roku.

Loty do Antalyi rozpoczną się od niedzieli, 28 kwietnia i będą oferowane raz w tygodniu, do końca maja. W czerwcu połączenie to będzie już dwa razy w tygodniu, oprócz niedziel także w środy. Taką ofertę dla turystów z Lubelskiego przygotowało biuro podróży Coral Travel.

„Rozmowy z naszymi partnerami owocują tym, że po bardzo udanym sezonie wakacyjnym 2023, czeka nas kolejne z pewnością rekordowe lato, zarówno pod względem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach. Zaczynamy, po raz pierwszy w historii lotniska, już od majówki, którą będzie można spędzić w słonecznej Turcji, na pięknych plażach, w otoczeniu fascynującej kultury” – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Tak wczesne rozpoczęcie przez Port Lotniczy Lublin akcji lato 2024 pokazuje, że wielu mieszkańców województwa lubelskiego chętnie korzysta z tej formy spędzania wolnego czasu. Przypomnijmy, że od czerwca do października 2023 lotnisko odprawiło blisko 190 tys. pasażerów, z czego 65 tys. to podróżni lotów wakacyjnych. W lipcu i sierpniu odnotowano rekordowe liczby pasażerów w całej jedenastoletniej historii lotniska. Po raz pierwszy w siatce połączeń znalazły się loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Z lubelskiego lotniska można również było polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu, Burgas nad Morzem Czarnym czy włoskiego Bergamo.