Z Jasionki do Mediolanu i Marsa Alam. Nowości w zimowym rozkładzie lotów

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka /fot. Łukasz Ożóg

13 kierunków, w tym dwie nowości, to oferta lotów z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka na sezon zimowy, który potrwa do 30 marca 2024. Tygodniowo na podkarpackim lotnisku odbywać się będzie ponad 60 rozkładowych lotów pasażerskich.

W sobotę, 4 listopada odleciał pierwszy samolot PLL LOT do Mediolanu. Rejsy odbywać się będą co tydzień. Embraery narodowego przewoźnika będą najczęściej gościć na podrzeszowskim lotnisku. Na krajowej trasie do Warszawy od listopada do marca będą kursować 28 razy w tygodniu (od trzech do pięciu rejsów dziennie), zapewniając podróżnym m.in. dogodną przesiadkę na loty międzynarodowe z portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Innym międzynarodowym hubem obsługiwanym bezpośrednio z Jasionki jest Monachium, dokąd latać będą samoloty Lufthansy.

„Trzy kierunki czarterowe do Egiptu, uruchomione we współpracy z touroperatorami, pozwalają mieszkańcom Podkarpacia i sąsiednich regionów na zimowe urlopy pod palmami. Natomiast dla osób chcących odpocząć w Europie mamy m.in. dwie włoskie destynacje, w tym Mediolan, czyli absolutną nowość” – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Wizz Air zaplanował na zimę dwa połączenia w tygodniu z Jasionki do Rzymu. To drugi z włoskich kierunków. Spośród wszystkich 13 dostępnych tras, sześć obsłuży niskokosztowy przewoźnik – Ryanair, który utrzymał swoją dotychczasową ofertę. Irlandzkie linie polecą z podrzeszowskiego lotniska do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina. Dodatkowo w okolicy świąt Bożego Narodzenia przewoźnik zwiększy częstotliwość lotów do Bristolu i East Midlands (po trzy rotacje więcej) oraz Manchesteru (sześć rotacji więcej).

Oprócz rejsów regularnych port lotniczy Rzeszów-Jasionka we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! proponuje pasażerom loty czarterowe do egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.