Wzrasta popularność promów na Korsykę i Sardynię

archiwum mobylines

Korsyka czy Sardynia nie są być może wielkimi hitami na lato ze względu chociażby na ograniczone połączenia lotnicze z Polski, ale ich popularność stopniowo wzrasta. AFerry.pl z roku na rok notuje wzrost sprzedaży biletów promowych właśnie na te wsypy.

Wyjazdy rodzinne z własnym samochodem na urlop na pewno mają na to duży wpływ. Zarówno Korsyka , jak i Sardynia posiadają dużo pól kempingowych, co pozwoli na tańszą akomodacje dla turystów z budżetem.
Najbliższym Polsce portem, oferującym przeprawy na Korsykę i Sardynie, jest Genua we Włoszech. Dojazd samochodem z Wrocławia zabiera ok. 12h. Aczkolwiek przeprawy z Genua nie należą do najkrótszych. Nocny rejs z Genua do Bastia (Korsyka) z Moby Line trwa ok. 10h. Tyle samo trwa dzienny rejs do Olbia na Sardynii z Moby Line lub Tirrenia. Według AFerry polscy klienci najchętniej wybierają połączenia promowe z Livorno. Dojazd do tego portu na zachodnim wybrzeżu Toskanii zajmuje ok.13 godzin z Wrocławia. Zaletą przeprawy z tego punktu jest nie tylko krótki czas rejsu, ok. 4 godzin, ale także ich częstotliwość, ok. 4 przeprawy na dzień z przewoźnikiem Corsica Sardinia Ferries. Średnia cena biletu dla samochodu osobowego plus 4 osób na rejs w czerwcu wynosi ok. 133 euro w jedną stronę.
Jeśli chcemy przeprawić się z Włoch na Sardynie, możemy również udać się do Livorno i popłynąć 6.5 godziny do portu Golfo Aranci z Corsica Sardinia Ferries lub pojechać w okolice Rzymu do portu Civitavecchia ( Wrocław – Civitavecchia 14.5 godziny). Civitavecchia tak samo jak Livorno oferuje krótsze i częstsze połączenia promowe na Sardynie. Olbia jest najpopularniejszym portem na wschodnim wybrzeżu włoskiej wyspy zlokalizowanym blisko bajecznego „Szmaragdowego Wybrzeża” (Costa Smeralda ). Rejs Civitavecchia – Olbia zajmuje 5 godzin z Moby Lines. Bilet na prom w czerwcu dla auto +4 kosztuje ok. 216 euro. Opcjonalnie możemy przeprawić się najpierw na Korsykę, a potem popłynąć z Portu Bonifacio na południowym wybrzeżu przez Cieśninę Świętego Bonifacego do Santa Teresa na północnym wybrzeżu Sardynii. Rejs na tej trasie trwa tylko 50 min. z Moby Lines.
Na Korsykę i Sardynie można także popłynąć z licznych portów we Francji oraz innych włoskich portów. Rejs z Nicea do Ajaccio z Corsica Sardinia Lines na zachodnim wybrzeżu Korsyki trwa ok.6h. Natomiast z Marsylii do Port Torres na zachodnim brzegu Sardynii ok. 10h z operatorem SNCM. Przegląd wszystkich tras wraz z porównaniem cen można znaleźć na stronach AFerry.
Obecnie trwa promocja przewoźnika Tirrenia na przeprawy czerwiec – wrzesień z Genua na Sardynie. Bilety już od 184 euro w jedną stronę za 2+ 1 lub 2 dzieci (do 12 lat) + kabina + samochód osobowy.

Anna Bierla
www.aferry.pl