Wyprawy do Peru w Ecco Travel z Jerzym Majcherczykiem

archiwum Ecco Holiday

Wycieczka Skarby Peru z Odkrywcą to impreza pilotowana przez Jerzego Majcherczyka, jednego z odkrywców Kanionu Colca.

W minionym miesiącu Ecco Holiday zorganizowało cykl spotkań z agentami, podczas których promowany był nowy kierunek w ofercie. W wirtualną podróż do Peru zabrał gości sam Jerzy Majcherczyk, opowiadając o swojej przygodzie życia i o tym, kiedy i dlaczego warto wybrać się do Peru (patrz artykuł: “Przedświąteczne spotkanie agentów Ecco Holiday z Peru”)

Katarzyna Słowińska, dyrektor operacyjny Ecco Holiday powiedziała: “Nie jest trudno wprowadzić do oferty nowy kierunek. Sztuką natomiast jest znaleźć swoją przewagę konkurencyjną na danym kierunku. Dzięki współpracy z Panem Jerzym Majcherczykiem Ecco Travel daje klientowi coś więcej, niż wyjazd do Peru. Programy zwiedzania opracowane zostały na bazie osobistych podróży i doświadczeń Pana Jerzego, który w tym kraju spędził większość swojego życia, a największym sukcesem jest odkrycie w 1981 roku, wraz z grupą polskich kajakarzy, najgłębszego Kanionu Świata – Rio Colca. Część imprez Jerzy Majcherczyk pilotuje osobiście, a pozostałe prowadzą szkoleni latami przez niego polscy przewodnicy. Wszystkie programy realizowane są bez konieczności uzbierania wymaganej ilości uczestników i jest to jedyna taka oferta na rynku.”

Jerzy Majcherczyk jest członkiem Polskiego Instytutu Naukowego w Nowym Jorku, Fellow The Explorers Club w Nowym Jorku oraz założycielem i członkiem Honorowym Oddziału Polskiego tego prestiżowego klubu w Warszawie, do którego należą między innymi Marek Kamiński, Krzysztof Wielicki, Wojciech Cejrowski i Elżbieta Dzikowska. Obecnie jest on organizatorem wypraw w najodleglejsze rejony Ameryki i partnerem Ecco Travel w tym zakresie.
Jurek Majcherczyk dodał: „Dlaczego zdecydowałem się na współpracę z Ecco Travel?. Odpowiadają mi bardzo standardy, które tu obowiązują, takie jak dbałość o wysoką jakość produktu oraz edukację klientów. Programy zwiedzania skonstruowane są z wielką dbałością o szczegóły i dużym naciskiem na kwestie bezpieczeństwa. Na przykładzie Peru istotnym było ominięcie pory deszczowej, przypadającej na okres od połowy grudnia do końca marca oraz aklimatyzacja, pozwalająca przygotować uczestników do przebywania na dużych wysokościach.”

Do najpopularniejszych programów należy Peru Express a trasa przejazdu prowadzi przez Limę, Cuzco, Machu Picchu, Świętą Dolinę Inków Urubamba, Puno, Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca, Kanion Colca i Arequipę. Wycieczka Skarby Peru z Odkrywcą to impreza pilotowana przez Jerzego Majcherczyka. Wyjazd odbędzie się 21 czerwca 2015 a program trwa 13 dni i prowadzi przez Limę, Cuzco, Machu Picchu, Świętą Dolinę Inków Urubamba, Puno, Wyspy Uros na Jeziorze Titicaca, Grobowce Indian Sillustani, Kanion Colca, Huambo i Arequipę. Pozostałe programy w ofercie Ecco Travel na tym kierunku to Peru Północne, Przez Kanion Colca do Źródeł Amazonki, Amazońska Przygoda, Peru i Boliwia z Jurkiem Majcherczykiem oraz trzytygodniowa wyprawa Mega Peru. Terminy, ceny i dokładne opisy imprez znaleźć można na stronie www.eccotravel.eu