Wyjazd do USA – co warto zobaczyć?

USA, New York
New York City / fot. Dimitry Anikin / Unsplash

Podróż do USA jest marzeniem wielu turystów. Zachwycają swoją różnorodnością nie tylko pod względem miejsc, ale też historii, sztuki czy kuchni. Bogata oferta muzeów, ogrodów zoologicznych, akwarium i galerii sztuki wypełni wolny czas. Planując wyjazd warto zaznaczyć na liście do zobaczenia zabytki znane na całym świecie i charakterystyczne obiekty kojarzone z filmów lub seriali.

Chwilę wytchnienia na pewno przyniesie odpoczynek na plaży w Malibu czy na wzgórzu Hollywood. Jeśli jednak to wciąż za mało, to zapierające dech w piersiach widoki można odnaleźć w parkach narodowych takich jak Wielki Kanion, Yellowstone, czy Dolina Śmierci.

Nowy York – miasto, które nie śpi

Nowy York, miasto, które nigdy nie zasypia przyciąga największą liczbę turystów. To wizytówka Stanów Zjednoczonych. Będąc w tym miejscu, nie można opuścić zwiedzania słynnego Central Parku i symbolu NY – Statuy Wolności. Do najciekawszych zabytków miasta można zaliczyć Empire State Building oraz Rocefeller Center.

Miasto to przede wszystkim oferuje znane instytucje rozrywkowe i artystyczne. Większość teatrów zlokalizowanych jest na Manhattanie, w okolicach Times Square i na Brodwayu tętniącymi życiem dzielnicami rozrywki, które są najchętniej odwiedzane przez turystów. Warto też sprawdzić, co oferują popularne muzea i galerie m.in. Metropolitan Museum of Art lub American Museum of Natural History. Do Nowego Yorku najłatwiej dostać się samolotami PLL LOT z jedenastu lotnisk w Polsce. Dużą zaletą i elastycznością w podróży jest możliwość dotarcia na dowolne lotnisko w NY.

Los Angeles – stolica rozrywki

Miasto Aniołów jest drugim co do wielkości miastem w USA. Położone w południowej Kalifornii i uważane za „Rozrywkową Stolicę Światła”. Od 2017 roku, kiedy LOT uruchomił pierwsze bezpośrednie połączenie z Warszawy do Los Angeles na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych można dostać się w 12 godzin.

Miasto przyciąga także tych, którzy „polują” na celebrytów – tych można spotkać tutaj na każdym kroku. Spacer po Hollywood Boulevard, gdzie można zobaczyć Aleję Sław oraz Dolby Theatre, gdzie co roku odbywa się ceremonia wręczenia Oscarów jest obowiązkowy dla każdego odwiedzającego to miasto.

Miejscem, gdzie każdy kinoman również powinien odwiedzić jest Universal Studios Hollywood. Śmiało można się również wybrać na Beverly Hills by móc podziwiać domy gwiazd. Z atrakcji dla najmłodszych warto odwiedzić pierwszy na świecie Disneyland – park rozrywki dla całych rodzin.

Chicago – „Wietrzne Miasto”

Chicago słynie ze swoich wieżowców i drużyn sportowych oraz początków wielu gatunków muzycznych takich jak jazz i blues.

Jest trzecim co do wielkości miastem w USA. Położone nad jeziorem Michigan.

Park Millennium jest najpopularniejszym terenem rekreacyjnym Chicago zarówno dzięki atrakcjom jakie oferuje, jak i doskonałej lokalizacji w samym centrum miasta. Dość łatwo do niego trafić. Turystów przyciąga jedna z rzeźb Wietrznego Miasta – Gloud Gate (nazywany też ze względu na kształt – Fasolą). Znajduje się tam zaskakująco wiele zielonych terenów, jak na tak dużą metropolię.

Z dala od centrum warto odwiedzić Garfield Park – jeden z największych ogrodów botanicznych na świecie.

To miasto przede wszystkim dla fanów architektury i sztuki. Znajduje się tam wiele historycznych miejsc, np. kościół św. Patryka – jeden z nielicznych budynków, które przetrwały wielki pożar miasta w 1871 roku.

Poza zwiedzaniem i podziwianiem sztuki warto udać się do jednej z wielu restauracji nagrodzonych gwiazdkami Michelin lub zjeść hot doga w jednym z licznych budkach. Dobrym momentem na odwiedzenie Chicago jest koniec zimy i początek wiosny, to właśnie wtedy bezpośrednie loty do tego miasta są najtańsze.

Nie tylko Miami Beach

Miami znane zwłaszcza z latynoskiej kultury i bogatego życia nocnego. Zwiedzanie warto zacząć od Małej Hawany – dzielnicy emigrantów z Kuby. Miami to miasto portowe, gdzie zawija największa na świecie liczba pasażerskich statków wycieczkowych.

Główną atrakcją są przede wszystkim słoneczne plaże oferujące odwiedzającym najróżniejsze możliwe atrakcje związane ze sportami wodnymi.

Na drugim końcu zatoki znajduje się Miami Beach charakteryzująca się architekturą Art Deco. Warto też odwiedzić oddalony o 40 kilometrów Park Narodowy Everglades, gdzie można stanąć oko w oko z aligatorem. Jedyny subtropikalny, gdzie ekosystem tworzą lasy namorzynowe, mokradła oraz wolno płynące rzeki. Z wizytą do tego parku powinni się udać miłośnicy przyrody, ale też każdy kto lubi aktywny wypoczynek wśród natury.

Stany Zjednoczone to duży i zróżnicowany kraj. Główne atrakcje często związane są ze środowiskiem naturalnym. W każdym stanie można odnaleźć coś niepowtarzalnego, co trzeba zobaczyć. Aby móc uznać, że zwiedziło się USA trzeba przejechać wiele tysięcy kilometrów. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji wyjeżdżających, ale wszystkie najważniejsze miejsca zostały uwzględnione powyżej. Warto je więc uwzględnić planując wyjazd. Możliwości dostania się do Stanów Zjednoczonych jest coraz więcej, ale największą popularnością cieszą się wygodne i szybkie loty bez przesiadek, oferowane przez PLL LOT.