Wygoda Travel – tej zimy wszystkie oferty ze skipassem w cenie

fot. JK

Setki górskich hoteli we Włoszech, dziesiątki apartamentów we Francji, obiekty na Słowacji i w Austrii. Przeloty do Turynu i Werony z nartami i transferami do hoteli oraz karnetami w cenie i gwarancja śniegu na grudniowe wyjazdy – Wygoda Travel, organizator imprez narciarskich z dwudziestotrzyletnią historią, wystartował z ofertą narciarską na sezon 2023/24.

Szefowie Wygody przewidują w tym roku dużą popularność kierunków: Aosta, Fiemme-Fassa, Livigno i Val di Sole. I spodziewają się wyjątkowo udanego sezonu zimowego.

„W poprzednim sezonie, pierwszym normalnym po epidemii, osiągnęliśmy ok. 800 tys. zł zysku, a w nadchodzącym sezonie przewidujemy ok pięćdziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży. Po covidzie rynek wraca do normy, a my na ścieżkę solidnego wzrostu” – zapowiada Andrzej Wygoda, prezes firmy.

Samolotem, z nartami i karnetem w cenie

Duża część ofert w Dolomitach dostępnych jest nie tylko w wersji na siedem, ale także na pięć noclegów. Ten nieco krótszy i znacznie tańszy wariant wyjazdów od lat cieszy się dużą popularnością. Zwłaszcza, że w Dolomity narciarze z centralnej czy północnej Polski docierają samolotami. Od stycznia do końca marca, w każdą sobotę, klienci firmy mają możliwość przelotów do Werony lub Turynu. To pierwsze lotnisko jest idealne dla hoteli w Dolomitach: w Val di Sole, Fassa, Fiemme i innych. Drugie z kolei, Turyn, daje świetne połączenie nie tylko ze stacjami w Dolinie Aosty czy Sestriere-Vialattea, ale także z ośrodkami francuskimi, położonymi tuż przy granicy: Serre Chevalier, Val Cenis, Les Sybelles i Valmeinier. Godziny wylotów są idealne, bagaż, sprzęt narciarski i transfery do hoteli są zawarte w cenie.

Wygoda uruchamia stałe połączenia autokarem (wyjazdy w każdy piątek), z większością włoskich i francuskich kurortów narciarskich. Wszystkie oferty mają karnet zawarty w cenie. To spory zysk dla klienta, ponieważ ceny, po których firma kupuje karnety są niższe.

Ski safari w nie tylko Dolinie Aosty

Wygoda proponuje ciekawe programy Ski Safari. W Dolinie Aosty, jest to najlepszy sposób, żeby poznać wszystkie, wyjątkowe stacje narciarskie regionu, o nazwach znanych w narciarskim światku, takich jak Cervinia-Matterhorn czy Monte Rosa.

Nowością, po kilku latach przerwy, jest wznowienie programu Ski Safari Fiemme-Fassa. W programie organizator zawarł dwa dni na Sella Rondzie, największej atrakcji Fassy, i po jednym dniu na cztery ośrodki doliny Fiemme. Także w tych przylegających do siebie dolinach ski safari jest najlepszym sposobem na skorzystanie ze wszystkich największych atrakcji narciarskich regionu i dodatkowo w korzystnej cenie.

Szkolenia, testy nart i szusy o wschodzie słońca

Od wielu lat Wygoda proponuje także w wybranych tygodniach zimy wyjazdy specjalne o charakterze klubowym. Spośród wielu atrakcji, różnych dla każdego wyjazdu, dwa elementy są stałe: multibrandowe testy najnowszych modeli nart, organizowane przez nartykrakow.pl i szkolenia pod okiem kary instruktorskiej Wygody.

Pierwszym takim wyjazdem na otwarcie sezonu zima 2023/24 będzie Ski Opening, który firma tradycyjnie organizuje na lodowcu Pitztal, w tym roku od 5 do 11 listopada. Kolejny, to Super Free Ski w Val di Sole – 9 grudnia. Pełna lista imprez specjalnych obejmuje jednak więcej pozycji.

Największym wydarzeniem na wiosnę są tradycyjne Dni Val di Fiemme, w nadchodzącym sezonie rozpoczynające się 16 marca. Duża popularnością w trakcie tej cyklicznej imprezy cieszą się wyjazdy na wschód słońca w górach połączone ze śniadaniem w schronisku i jazdą na sztruksie, przed otwarciem wyciągów. Wygoda prowadzi też cykl spotkań z ludźmi gór: w ubiegłym sezonie klienci firmy mieli możliwość wysłuchania opowieści Krzysztofa Wielickiego, najbardziej utytułowanego z żyjących polskich himalaistów. Gwiazda Dni Fiemme 2024 nie została jeszcze zaprezentowana.

Wszystko dla najmłodszych narciarzy

Od lat biuro specjalizuje się w wyjazdach rodzinnych, pod nazwą Wygoda Family. Klienci mają do dyspozycji różne lokalizacje narciarskie, ale dobrano je pod kątem wygodnego urlopu narciarskiego z dziećmi i zapewnienia niezbędnej infrastruktury dla szkoleń. Dzieci i młodzież uczeni są narciarstwa przez licencjonowanych instruktorów SITN-PZN ze szkoły Wygoda Ski.

Apres ski w tych ośrodkach to m.in. wieczorne animacje dla dzieci czy też możliwość pozostawienia dziecka na lunch pod opieką instruktorów. W tym roku hitem jest hotel Los Andes w Val di Fiemme, w którym dzieci otrzymują zniżki nie tylko w pokoju z rodzicami, ale także przy zakwaterowaniu w dwóch oddzielnych pokojach. Dotychczas nikt na rynku nie proponował takiego rozwiązania.

Grudniowe narty z gwarancją śniegu

Rezerwując narciarskie wakacje do połowy września i inwestując 10 proc. wartości imprezy oprócz zniżki (200 zł na osobę) miłośnicy białego szaleństwa otrzymają ubezpieczenie narciarskie w wersji Rekomendowane gratis, gwarancję śniegu dla grudniowych wyjazdów oraz możliwość nieodpłatnej zmiany rezerwacji.

„Unikamy polityki last minute, staramy się premiować klientów, którzy kupują wcześniej” – mówi portalowi Waszaturystyka.pl Andrzej Wygoda, prezes biura podrózy.

„Oczywiście, jeśli w sezonie na pięć dni przed wylotem zostaną nam dwa miejsca na przelot, to pojawi się być może super oferta. Będą to jednak wyjątki a w ostatniej chwili wybór propozycji będzie skrajnie ograniczony” – dodał.