Współpraca PHH z Fundacją PFR na rzecz Ukrainy

fot. archiwum PHH

Polski Holding Hotelowy i Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju podpisały list intencyjny o wspólnej realizacji działań pomocowych dla osób przybyłych do Polski z Ukrainy, w tym zapewnienie zakwaterowania.

Od 24 lutego na terenie Polski ma miejsce bezprecedensowa sytuacja w związku z agresją Rosji na Ukrainę i wynikającym z niej napływem setek tysięcy osób z Ukrainy do Polski, głównie matek z dziećmi, które wymagają wsparcia m. in. w formie tymczasowego zakwaterowania. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom Fundacja PFR i PHH podpisali list intencyjny, w którym obie strony zobowiązały się m. in. do realizacji wspólnych działań pomocowych dla uchodźców z Ukrainy. Wśród tych działań są w szczególności zapewnienie im zakwaterowania, a także prowadzenia i wspierania działań zmierzających do wsparcia Ukraińców w usamodzielnieniu się na terenach Polski oraz wspierania odbudowy Ukrainy.

Magdalena Grzankowska, prezes Fundacji PFR, powiedziała: „Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę wspiera uchodźców, którzy uciekli przed piekłem wojny. Przez ostatnie 6 miesięcy przygotowywaliśmy i przekazaliśmy 365 mieszkań dla ukraińskich rodzin. Mieszkania wkrótce wrócą do programu PFR Nieruchomości „Mieszkania dla Rozwoju”, a my dzięki współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym możemy kontynuować pomoc osobom, które jej nadal potrzebują. Niezwykłe zaangażowanie przedstawicieli PHH daje nam pewność, że ukraińskie rodziny będą mogły liczyć na pomoc i życzliwość. Jestem pewna, że to początek owocnej współpracy pomiędzy naszymi organizacjami”

Jacek Szymanowicz, dyrektor operacyjny w Polskim Holdingu Hotelowym, dodał: „Współpraca PHH z Fundacją PFR to już kolejny krok działań pomocowych podjętych przez Grupę Polskiego Holdingu Hotelowego na rzecz wsparcia naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Od początku wybuchu wojny na Ukrainie – w porozumieniu z urzędami wojewódzkimi i samorządami – udostępniliśmy już ponad 200 tys. noclegów w naszych obiektach dla Ukraińców. Teraz podejmujemy kolejne działania w tym zakresie – udostępniamy miejsca w 15 naszych obiektach dla osób z Ukrainy, będących pod opieką Fundacji PFR”.

https://www.waszaturystyka.pl/prezes-phh-laureatem-nagrody-wolnosci-slowa/