Współpraca Emirates i Jetstar

archiwum Emirates

Emirates i JetstarEmirates i Jetstar ogłosiły, że w wyniku nawiązanego porozumienia otwarte zostaną nowe połączenia lotnicze dla pasażerów Emirates obejmujące Australię, Nową Zelandię i Południowo-Wschodnią Azję.

Kod Emirates będzie teraz widniał przy oznaczeniu niektórych połączeń obsługiwanych przez Jetstar Airways w Australii i Nowej Zelandii oraz Jetstar Asia, oferując pasażerom dostęp do 27 nowych tras i siedmiu nowych kierunków, takich jak Bali w Indonezji, Bayron Bay w Australii, Dunedin w Nowej Zelandii i Siem Reap w Kambodży.
Członkowie Emirates Skywards, programu lojalnościowego przewoźnika, będą mogli otrzymywać mile za przeloty na trasach obsługiwanych przez Jetstar a noszących kod Emirates. Będą oni także mogli zamienić mile na bilety-nagrody na przeloty na wszystkich trasach obsługiwanych przez Jetstar już od 7 025 Mil Skywards.

Adnan Kazim, wiceprezes Emirates ds. planowania, przepisów lotniczych i polityki branżowej powiedział: “Współpraca pomiędzy Emirates i Jetstar przyniesie naszym pasażerom szereg korzyści, takich jak nowe połączenia do miejsc spoza dotychczasowej oferty Emirates.”

Lisa Brock, dyrektor handlowy Grupy Jetstar powiedziała: “Dzięki temu porozumieniu będziemy mogli zaoferować pasażerom Emirates na całym świecie naszą szeroką ofertę z regionu Azji i Pacyfiku, na którą składają się najpopularniejsze miejsca wypoczynkowe.”

Klienci Emirates podróżujący z Jetstar będą mogli skorzystać z pełnej oferty zawierającej posiłki i napoje, zaś dozwolony limit bagażu pozostanie taki sam, jak w Emirates. Od 6 kwietnia wszyscy pasażerowie Emirates podróżujący z Jetstar otrzymają przy odprawie w miejscu wylotu karty pokładowe dla usług międzynarodowych.
Bilety Emirates/Jetstar na połączenia realizowane od 6 kwietnia objęte systemem codeshare będą w sprzedaży od 13 lutego 2014 roku. Pasażerowie linii Emirates będą mogli zamienić punkty na bilety lotnicze od 1 marca 2014.