Wspólny dyrektor Novotelu Katowice Centrum i ibis budget Katowice Centrum

archiwum Novotelu

Od 1 kwietnia Aleksander Pietyra, dyrektor hotelu Novotel Katowice Centrum objął stanowisko zarządzające także w hotelu ibis budget Katowice Centrum.

Aleksander Pietyra z branżą hotelarską związany jest od ponad 40 lat, z czego przez ponad 20 z nich pracował we Francji, gdzie związał się z Grupą Accor. Do Polski wrócił nadal współpracując z tą marką, otwierał jej hotele w całym kraju, między innymi hotel Ibis w Warszawie czy w Krakowie. Przed przejęciem hotelu Novotel Katowice Centrum był dyrektorem Novotelu Warszawa Airport przez 4 lata. Teraz przed nim staje kolejne wyzwanie – jednoczesne prowadzenie dwóch hoteli Orbis, które reprezentują dwie oddzielne marki – Novotel i ibis.

Aleksander Pietyra powiedział: „To nowe wyzwanie stwarza większe możliwości w dopasowaniu oferty do potrzeb naszych klientów.”
Dotychczasowa dyrektor Małgorzata Hamala, która odpowiadała za ibis budget Katowice Centrum, obejmuje równorzędne stanowisko w kieleckim hotelu ibis Kielce Centrum.

Ostatnie lata to czas wielu przemian i modernizacji w Novotelu Katowice Centrum.

W pierwszej kolejności oddane zostało lobby oraz część restauracyjno-barowa, które wprowadziły powiew nowoczesności. Nowe wnętrza łączą styl industrialny i elementy inspiracji skandynawskiej, a wolnostojący bar, do którego dostęp jest z każdej strony parteru, stanowi centralny punkt spotkań. Wyremontowano 6 pięter, na których znajduje się aż 168 pokoi, wymieniono wykładziny na wszystkich kondygnacjach, a w tym roku planuje się renowację kolejnych dwóch pięter (56 pokoi).

Kompleksową zmianę przeszły także pomieszczenia dawnego kasyna, gdzie stworzono trzy nowe sale konferencyjne, oddane do użytku w grudniu 2018 roku. Ta modernizacja pozwoliła na utworzenie centrum konferencyjnego o łącznej powierzchni ponad 700 metrów kwadratowych.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center