Wspólny bilet komunikacyjny w Euroregionie Nysa

Dzięki całodziennemu biletowi EURO – NYSA już za 25 zł można podróżować pociągami, autobusami i komunikacją miejską w trzech krajach: w Polsce, Niemczech i Czechach.

Całodzienny bilet EURO-NYSA pozwala na podróżowanie w Niemczech koleją, kolejką wąskotorową, komunikacją miejską i regionalną komunikacją autobusową po całym obszarze ZVON (powiaty Bautzen i Görlitz). W Czechach, w kraju libereckim, uprawnia do podróżowania koleją linową Liberec – Horní Hanychov – Jested, pociągami osobowymi Kolei Czeskich pospiesznych i przyspieszonych, komunikacją miejską niemal wszystkich większych miejscowości i regionalnymi liniami autobusowymi. W Polsce z biletem możemy jeździć pociągami na trasach: Wrocław – Harrachov (przez Wałbrzych i Szklarską Porębę), Jelenia Góra – Zebrzydowa, Węgliniec – Lubań Śląski, Jelenia Góra – Zgorzelec, Wrocław – Görlitz (przez Legnicę i Zgorzelec) oraz Zielona Góra – Węgliniec. Dostępne są również regionalne kursy autobusów PKS Bolesławiec, PKS Tour Jelenia Góra, PKS Voyager i F.H.U. Bielawa oraz autobusy komunikacji miejskiej w Bolesławcu, Jeleniej Górze i w Zgorzelcu.

Bilet EURO-NYSA można kupić u przewoźników, którzy oferują połączenia swoich linii maksymalnie z dwudniowym wyprzedzeniem i jest ważny do godz. 4 rano dnia następnego. Kosztuje 25 zł, a w przypadku zorganizowanej grupy jedynie 75 zł dla pięciu osób. Chętni mogą też dokupić bilet rowerowy w cenie 10 zł. Dzieci w wieku do sześciu lat mogą podróżować za darmo w towarzystwie osoby pełnoletniej, która posiada bilet.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz punkty sprzedaży biletów można znaleźć na stronie związku ZVON, która udostępnia także polską wersję językową: http://www.zvon.de/pl oraz dedykowany dla Polaków numer infolinii.