Wrocławski Festiwal Krasnoludków już za chwilę

Wrocławski Festiwal Krasnoludków
Fot. Materiały prasowe

Miasto Wrocław zaprasza na tegoroczny Wrocławski Festiwal Krasnoludków, który odbędzie się w terminie 8-10 września. Rozpocznie go tradycyjna Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, która w piątek wyruszy spod pręgierza na Wrocławskim Rynku. Stamtąd kolorowy pochód przejdzie ulicą Świdnicką do Ogrodu Staromiejskiego, gdzie rozpocznie się wspólne świętowanie. Jak co roku, pierwszego dnia festiwalu, wszystkie chętne szkoły podstawowe oraz przedszkola będą mogły wziąć udział w konkursie dekorowania krasnalowych domków. Rozstrzygnięty zostanie również konkurs na najlepiej przebraną krasnalową grupę szkolną i przedszkolną.

Tego dnia Ogród Staromiejski zamieni się w krainę krasnali. Powstanie w nim m.in. Krasnalowa Strefa ZOO – gdzie dzieci poznają lepiej możliwości ekologicznych działań na rzecz ochrony zwierząt, zagrożone gatunki zamieszkujące ogród zoologiczny, czy dowiedzą się więcej o kampanii „Dzikie w Mieście”. Odbędą się również Plenerowe Ekowarsztaty, podczas których można będzie wykonać dla siebie samodzielnie krasnalowe i ekologiczne pamiątki z Festiwalu. Chcąc zachęcić dzieci do recyklingu, organizatorzy proponują, aby na każdy z warsztatów uczestnicy przynosili swoje własne rzeczy, z których stworzą coś zupełnie nowego!

W sobotę 9 września, o każdej pełnej godzinie, na festiwalowej scenie odbędą się premierowe pokazy bajki o wrocławskich krasnoludkach. To już festiwalowa tradycja! Trzy krótkie historyjki o przygodach krasnali przygotowały absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków
Fot. Materiały prasowe

Strefa gier i turniej planszówek

Po raz kolejny wrocławskie skrzaty postanowiły, że Festiwalowi towarzyszyć będzie turniej gier planszowych o Puchar Krasnoludka. Młodych fanów wrocławskich gier krasnoludkowych organizatorzy zapraszają do Mediateki na gry “Tropem Wrocławskich Krasnali” i krasnalowe “Monopoly” oraz grę karcianą “Krasnalowy Quiz”. Natomiast starsze dzieci (wiek 12+) oraz dorośli fani planszówek będą mogli się spotkać w Awarii Prądu (ul. Szczytnicka 28), gdzie odbędą się rozgrywki gier “Nidavellir” oraz “W grocie Króla Gór”. Więcej szczegółów oraz informacje o tym, jak się zapisać, dostępne są na profilu facebook.com/awariapradu oraz na krasnale.pl.

W sobotę na Festiwalu pojawią się też namioty z masą atrakcji dla starszych i młodszych krasnali, a wśród nich: ścieżka sensomotoryczna Drwala Krasnala, wykonana z odpadów i naturalnych materiałów, z fizjoterapeutycznym torem przeszkód, Strefa Giga Klocków oraz Krasnalowa Strefa Gier, a w niej jedyne w swoim rodzaju gry wielkoformatowe – gigantyczne memory, stoły do gry, krzyżówka, sudoku, kółko i krzyżyk. Poza tym odbędą się warsztaty z ceramiki, podczas których będzie można stworzyć własnoręcznie zdobione, mozaikowe arcydzieło.  W ustronnym miejscu w Parku czekać będzie chwila wytchnienia w Krasnalowej Strefie Bajarzy, gdzie będzie można usiąść i posłuchać bajek czytanych przez wrocławskich aktorów Teatru Muzycznego Capitol.

Wrocławski Festiwal Krasnoludków
Fot. Materiały prasowe

Kryminalne zagadki, przejażdżka ciuchcią i silent disco!

Wrocławski Festiwal Krasnali zaprasza wszystkie krasnale do rozwiązania prawdziwej zagadki kryminalnej podczas gry miejskiej “Krasnalowy Klub Detektywów”. Ktoś sieje postrach w świecie krasnali – Syzyfki nie mogą znaleźć swojej kuli, Papa Krasnal ulubionych kapci, a Życzliwkowi zaginął jego żółty słonecznik. Kto za tym stoi? Czy we Wrocławiu grasuje krasnalowi złodziejaszek?

Zaintrygowani? Dołączcie zatem do Krasnalowego Klubu Detektywów i rozwiążcie zagadkę! Organizatorzy zapewniają, że jak zawsze będzie kolorowo i krasnoludkowo! A na najlepszych detektywów będą czekać nagrody! Więcej informacji o samej grze można znaleźć na www.krasnale.pl.

Najnowszą atrakcją dla uczestników będzie przejażdżka Festiwalową Kolejką Elektryczną, rodem z bajki o krasnalach! Kolorowy pociąg kursować będzie po wrocławskiej Promenadzie przy Ogrodzie Staromiejskim.

Tradycyjnie, na zakończenie działań w Ogrodzie, organizatorzy zapraszają wszystkich na krasnalowe Silent Disco! Pozytywna zabawa po zmroku przy najlepszej muzyce, tyle że… w zupełnej ciszy. Trzy kanały, trzy różne style muzyki – każdy znajdzie coś dla siebie!

Wrocławski Festiwal Krasnoludków
Fot. Materiały prasowe

Krasnale opanowują wrocławskie muzea

Niedziela 10 września to działania w muzeach. Wrocławska Mediateka zaprasza na mobilną grę miejską „Krasnal Drukarz i zaginione czcionki”, podczas której uczestnicy rozwiązując zagadki poznają mieszkające w centrum Wrocławia krasnale, a ich zadaniem jest pomoc Drukarzowi w odnalezieniu zaginionych czcionek. Udział w zabawie uruchamia kreatywność i spostrzegawczość.

Muzeum Miejskie Wrocławia zaprasza na zajęcia „Karzełki i olbrzymy w mitach skandynawskich” oraz niezwykły spacer po Rynku i okolicach „Śladami krasnali wrocławskich”.

W Muzeum Etnograficznym, które jest Oddziałem Muzeum Narodowego we Wrocławiu, odbędzie się spotkanie na którym uczestnicy będą mogli wykonać malowaną makatkę na bawełnianej serwetce, inspirowaną dawnymi makatkami kuchennymi. Natomiast w Muzeum Poczty i Telekomunikacji odbędą się warsztaty dla dzieci, podczas których będzie można wykonać kartki pocztowe z własnym krasnalem, wykorzystując dostępne szablony pocztówek, kolorowe serwetki, pompony, wstążki i inne materiały plastyczne.

Więcej szczegółów oraz program wydarzenia znajduje się na stronie www.krasnale.pl! Na Wrocławski Festiwal Krasnoludków zaprasza miasto Wrocław.

 

Artykuł sponsorowany