Wrocław Złotym Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej

Wrocław przyjeżdża na VIII Forum Promocji Turystycznej
Logotyp Wrocławia

Wrocław – stolica Dolnego Śląska, jest Złotym Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 22 października w Kamienicy Artystycznej w Warszawie.

Już za 29 dni w warszawskiej Kamienicy Artystycznej, przy ulicy Białostoskiej 22, odbędzie się 8. edycja Forum Promocji Turystycznej organizowanego przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl
Tym razem poruszymy następujące tematy: zdrowie i bezpieczeństwo podczas podróży i wypoczynku, przyszłość turystyki grupowej oraz grup zawodowych, które się w niej specjalizują, sytuację w sektorze MICE, przyszłość promocji turystyki po koronawirusie, skuteczność bonu turystycznego.
Jak zwykle zaprosiliśmy ekspertów w sprawach promocji turystycznej, zarówno z kraju, jak i zagranicy.

Złotym Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej jest Wrocław.

Wrocław to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w Polsce. Coraz bardziej doceniają je turyści zarówno krajowi, jak I zagraniczni. W 2018 roku turyści wykupili we Wrocławiu ponad 2,04 mln noclegów.
W 2018 Wrocław zdobył tytuł European Best Destination 2018, wcześniej z sukcesem organizował The World Games.
Lotnisko wrocławskie należy do najbardziej dynamiczniej rozwijających się lotnisk regionalnych. W 209 roku obsłużyło ponad 3,54 mln pasażerów.
Wrocław to polski prekursor obchodów Światowego Dnia Życzliwości 21 listopada. Z kolei Jarmark Bożonarodzeniowy co roku organizowany na wrocławskim rynku uważany jest za najpiękniejszy w Polsce.

Oprócz wielu atrakcji turystycznych, takich jak rynek z ratuszem, ZOO z Afrykarium (w tym roku zdobyło Złotą Pinezkę – wyróżnienie przyznawane przez Google dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map atrakcji turystycznych w każdym z województw), Centrum Wiedzy o Wodzie – Hydropolis, Hala Stulecia, Wrocław może pochwalić się… krasnoludkami. Nikt nie wie dokładnie, w jakiej liczbie zamieszkują Wrocław, ale jedno jest pewne – to miasto jest ich polską stolicą. Nic więc dziwnego, że tutaj właśnie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków.

Od trzech lat, wiosną we Wrocławiu organizowana jest wiosenna edycja Forum Promocji Turystycznej (od dwóch lat w Hydropolis).

Urząd Miasta będą podczas Forum reprezentowali, jako eksperci: Agnieszka Szymerowska – prezes Convention Bureau – Wrocław oraz Alfred Wagner – zastępca dyrektora biura ds. turystyki w Urzędzie Miasta

Program i rejestracja Forum – TUTAJ

Polska Organizacja Turystyczna Partnerem VIII Forum Promocji Turystycznej