Wrocław: Marriott w odrestaurowanej kamienicy z 1875 roku.

materiały prasowe

Nieopodal Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, w zabytkowej kamienicy z końcówki XIX wieku, otwarto właśnie najnowszy wrocławski hotel, a zarazem pierwszy obiekt sieci Marriott w tym mieście.

Część wnętrz, detale architektoniczne i elewacje zostały pieczołowicie odtworzone.
Hotel przyjmuje już pierwszych gości i turystów odwiedzających stolicę
Został otwarty pod koniec sierpnia 2017. Tym samym AC Hotel Wrocław inicjuje ekspansję marki AC w Polsce. Ta sieć, lokująca się w segmencie lifestyle, skierowana jest głównie do wymagającego pokolenia millenialsów.

Sam AC Hotel Wrocław to stylowy hotel dla lubiących miejskie przestrzenie i komfort spędzania czasu. Kamienica, w której znajduje się hotel pochodzi z 1875 roku. Miejsce było kiedyś siedzibą Banku Rzeszy. Wiele elementów wystroju wnętrza zostało odrestaurowanych, w tym robiące wrażenie podwoje – ogromne, drewniane drzwi witające gości budynku przy Pl. Wolności 10.

Maciej Knyrek, dyrektor hotelu powiedział: „Drzwi zostały dokładnie odtworzone według oryginału zastanego w obiekcie przez stolarza-artystę. Nieco dalej, tuż za recepcją goście spotkają kolejny historyczny element. To ważące niemal tonę zabytkowe kraty z czasu funkcjonowania banku z herbem Wrocławia. Powstały w dawnej głównej sali operacyjnej banku, dziś witają gości restauracji oraz baru.”

Inwestorzy odtworzyli także zabytkowe dwa gryfy strącone z elewacji budynku podczas wojny. W momencie, gdy myślano, że przepadły w niepamięć na zawsze, zostały one odnalezione w piwnicy budynku.
Po ponad dwuletniej renowacji przeprowadzonej pod okiem konserwatora, jużwyremontowane, zdobią
dziś ścianę frontową hotelu. W wewnętrznym patio, służącym jako przestrzeń dodatkowa restauracji oraz miejsce pod eventy, odtworzono także oryginalną cegłę, przywracając oryginalny wygląd ceglanej elewacji z 1875 roku.

Do dyspozycji gości wrocławski AC Hotel by Marriott oddaje 91 pokoi zaprojektowanych.

Maciej Knyrek dodał: „Z uwagi na zastany układ architektoniczny każdy pokój jest indywidualnie urządzony. Niektóre pokoje posiadają okazałe tarasy z miejscem do wypoczynku i widokiem na miasto. Z południowych tarasów, przy bardzo dobrej pogodzie, widać nawet pasmo górskie z wyłaniającą się na horyzoncie Śnieżką.”

Ofertę hotelu dopełnia AC Lounge z Restauracją Fuego i drink barem – tworzący wspólną przestrzeń podczas dnia, by płynnie przeistoczyć się w gwarne miejskie centrum spotkań wieczorem. W podziemiu znalazło się miejsce na basen, jacuzzi, strefę saun, siłownię oraz gabinety masażu. Smaczkiem całego obiektu będzie wkrótce także autorska winiarnia zlokalizowana w piwnicach dawnego skarbca. Za stoły degustacyjne służyć będąodnalezione w budynku, ciężkie sejfy z drewnianymi blatami.
AC Hotel Wrocław rozszerza także wrocławską przestrzeń konferencyjną. Cztery wielofunkcyjne sale konferencyjne mogą być miejscem zarówno na małe spotkanie biznesowe, jak i nawet kilkudziesięcioosobową
konferencję. Część z nich znajduje się w przyziemiu, z oryginalnym ceglanym sufitem. Wszystkie sale wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt audio-video.

AC Hotel Wrocław jest członkiem IGHP.