Wróciły objazdówki Ecco Travel. Touroperator wysłał grupy do Jordanii i Gruzji

ecco-travel-jordania-2021
Ecco Travel w Jordanii / fot. materiały prasowe

Wraz z ostrożnym otwieraniem się świata, powróciły kierunki z oferty objazdowej Ecco Travel. Poznański touroperator wysłał niemal równoległe grupy zwiedzających do Jordanii i Gruzji.

“Możliwość wjazdu do danego kraju to jedno, natomiast to, co przede wszystkim interesuje zwiedzających, to jak wygląda sytuacja na miejscu” – mówi Karolina Warzybok, prezes Ecco Holiday.

Niezatłoczona Petra

Jak relacjonuje w swoim komunikacie Ecco Travel, w przypadku Jordanii sytuacja w wielu aspektach przypomina sytuację w Polsce. W określonych miejscach wymagane jest noszenie maseczek (we wnętrzach, w środkach komunikacji). Należy także zachować dystans społeczny. W niektórych hotelach posiłki podawane są bezpośrednio do stolika. Natomiast podstawową zmianą, która rzuca się w oczy w porównaniu do czasów sprzed pandemii, jest dużo mniejsza liczba zwiedzających, co akurat dla obecnych turystów oznacza lepsze warunki w czasie pobytu. Jest to szczególnie odczuwalne w tak popularnych miejscach jak np. Petra. Do dyspozycji gości są także wszystkie obiekty turystyczne i muzea wymienione w programie zwiedzania.

Gruzja bez restrykcji

Z kolei Gruzja zniosła na sezon większość restrykcji, co pozwala turystom swobodnie podróżować po kraju. Hotele, restauracje, muzea i inne obiekty turystyczne otwarte są dla zwiedzających bez większych ograniczeń. Nie ma też konieczności noszenia maseczek na zewnątrz. Życie w Gruzji wraca do rytmu sprzed zamknięcia granic, a gościnni mieszkańcy tego kaukaskiego państwa jak zawsze witają przyjezdnych uśmiechem i lokalnymi trunkami.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center