World Travel Show w Nadarzynie – rekordowa liczba polskich regionów

archiwum World Travel Show

Krajem partnerskim trzeciej edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show w Ptak Warsaw Expo, będą Stan Zjednoczone. W hali krajowej stoiska wystawi 11 regionów polskich, o 3 więcej niż w 2017 roku.

Targi odbędą się w dniach 19-21 października. Na środowej konferencji prasowej przedstawiono kraj partnerski oraz czwórkę podróżników, którzy wystąpią na targach.
Przedstawiciele ambasady Stanów Zjednoczonych, Charles Ranado i Frank Finver, opowiedzieli o znaczeniu turystyki dla ich kraju. W ubiegłym roku Stany Zjednoczone odwiedziło 138 tysięcy Polaków, liczba ta wzrasta o 10 proc. rocznie. Amerykanom zależy na rozwoju współpracy turystycznej a także na wymianie studentów. Na targach wystawią się m.in. przedsiębiorcy z Los Angeles, Las Vegas, Chicago, Nowego Jorku.

Na tegorocznych targach World Travel Show na stoiska turystyczne przeznaczono dwie hale.

W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Renata Nowel – dyrektor targów World Travel Show, podkreśliła: „W tym roku wyjątkowo silnie reprezentowana będzie Afryka, zaprezentują się następujące kraje z tego kontynentu: RPA, Ghana, Sudan, Seszele, Kenia, Madagaskar, Zanzibar, Tanzania i Rwanda.
Cieszymy się również, że krajem-partnerem z regiony będzie Słowacja, na której stoisku zaprezentuje się 8 wystawców.
Ten rok jest wyjątkowy, bo udało nam się zgromadzić ponad 700 wystawców, z czego prawie 300 z zagranicy. Około 50 proc. to wystawcy, którzy wystawiali się na naszych poprzedniej imprezie. Co ważne równie chętnie zaczynają do nas przyjeżdżać wystawcy z kraju. W tym roku na hali krajowej znajdą się stoiska 11 regionów, to o 3 więcej niż rok temu. Po raz pierwszy wystawią się u nas: Dolny Śląsk, Lubelszczyzna, Śląsk i Zachodnie Pomorze.”

Według organizatorów, silna strona tegorocznej edycji targów będą wystąpienia podróżników. Na konferencji o swoich pasjach opowiadali: Andrzej Bargiel, Aleksander Doba, Globstory oraz Michał Pater. Oni i inni będą sowich podróżach opowiadać chętnym widzom.

W specjalnej Strefie Arktycznej na dzieci czekać będzie Nela Mała Reporterka.

Jak co roku, World Travel Show, to nie tylko turystyka. Tuż obok odbywać się będą targi Camper&Caravan oraz Warszawski Salon Jachtowy.

W części turystycznej nowością będzie strefa turystyki leczniczej oraz strefa spotkań B2B.

Renata Nowel powiedziała: „Zaprosiliśmy do tej strefy przede wszystkim naszych wystawców. Oczywiście, chęć spotkania mogą wyrazić też inni zainteresowani (na naszej stronie jest formularz), ale to my przeprowadzamy selekcję i aranżujemy spotkania.”

Na World Travel Show rozstrzygnięty zostanie plebiscyt na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”. Swoje nagrody wręcza również Polska Izba Turystyki oraz TV Romans (dla najbardziej romantycznego hotelu).

Bilety na World Travel Show już w sprzedaży w serwisie ebilet.pl. Koszt wejściówki to 40 złotych.

Z myślą o niezmotoryzowanych miłośnikach podróży organizator przygotował specjalne, bezpłatne autobusy kursujące z i do centrum stolicy. Tym razem mają one kursowac częściej niż w ubiegłych latach

www.worldtravelshow.pl