WorkTrips.com otwiera przedstawicielstwo w Dubaju

fot. materiały prasowe WorkTrips.com

WorkTrips.com (dawniej Hotailors) zostało zaproszone przez grupę Emirates do programu rozwojowego Intelak w Dubaju. W związku z udziałem w tym projekcie, polski start-up uruchamia swoje przedstawicielstwo w emiracie.

Intelak jest programem akceleracyjnym poszukującym nowych i sprawdzonych rozwiązań na rynek turystyczny Bliskiego Wschodu. Obejmuje trzymiesięczne działania dla wybranych uczestników, które dadzą im możliwości rozwoju.

“Wybranie polskiego startupu do tego programu jest wyjątkowym wydarzeniem jednak nie powinno dziwić. Polska ma jednych z najlepszych deweloperów na świecie i technologia, którą stworzyliśmy jest dla tamtejszych partnerów niezwykle interesująca. Rozwój w Intelak Hub pozwoli nam to na poznanie potencjalnych klientów z regionu Bliskiego Wschodu i szerzej – EMEA. Coraz szybsza ekspansja zagraniczna jest w tym roku naszym celem strategicznym, a region EMEA, oprócz Stanów Zjednoczonych, jest kluczowym obszarem rozwoju” – mówi Filip Błoch, współzałożyciel i prezes WorkTrips.com.

Bliski Wschód stawia na podróże

Kraje arabskie coraz bardziej stawiają na turystykę, ale stają się również hubami biznesowymi. Stąd rośnie również zapotrzebowanie na rozwój podróży służbowych w całym regionie.

Dubaj już od wielu lat buduje swoją pozycję jako lider w lotnictwie i podróżach. Dlatego grupa Emirates (w skład której wchodzą również linie lotnicze Emirates) zainicjowała powstanie akceleratora Intelak. Celem jest znalezienie start-upów z ciekawymi, gotowymi do implementacji rozwiązaniami z branży travel. Partnerami merytorycznymi programu są światowi giganci: Microsoft, Accenture i Amadeus oraz Dubai Economy & Tourism.

Intelak skupia się na tych firmach, które mają już ugruntowany kierunek rozwoju i zależy im na wejściu na nowe rynki. Wybrane do udziału w akceleratorze firmy będą miały możliwość implementacji swoich rozwiązań biznesowych w całym Dubaju oraz udział i możliwość prezentacji na GITEX Future Stars – najważniejszego wydarzenia technologicznego w regionie i jednego z najważniejszych na świecie.

WorkTrips.com stawia na ekspansję

Programy akceleracyjne, choć kojarzą się głównie z początkującymi start-upami, sprawdzają się również podczas dalszego rozwoju firm. WorkTrips.com (jeszcze jako Hotailors) wygrało w 2019 r. program akceleracyjny SAP iO.Foundry San Francisco. Dzięki temu narzędzie WorkTrips.com jest dostępne dla użytkowników rozwiązań SAP – a różnych aplikacji SAP do zarządzania przedsiębiorstwami używa ponad 425 tys. dużych firm na całym świecie. Aż 77 proc. wszystkich światowych transakcji odbywa się poprzez przedsiębiorstwa działające w środowisku SAP.

“Udział w programie akceleracyjnym grupy Emirates jest dla nas doskonałą okazją na zaprezentowanie naszego rozwiązania na ich rynku turystycznym” – mówi Filip Błoch, prezes WorkTrips.com.

“Zaangażowanie w program Intelak idealnie wpisuje się w nasz plan ekspansji zagranicznej. Bliski Wschód to ciągle jeszcze nowy rynek, szczególnie dla polskich firm. Widzimy tam wiele możliwości zarówno biznesowych, jak i rozwojowych. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się uruchomić swoje przedstawicielstwo, aby poznawać rynek i nawiązywać bezpośrednie kontakty z potencjalnymi kontrahentami” – dodaje Michał Szeksztełło, dyrektor ds. rozwoju i współzałożyciel WorkTrips.com.

WorkTrips.com w minionym roku zamknęło rundę inwestycyjną w wysokości 23 mln euro. Zebrane środki mają być przeznaczone na rozwój aplikacji (ostatnio narzędzie WorkTrips dało swoim użytkownikom dostęp do bazy noclegowej Booking.com oraz wprowadziło dodatkowe ubezpieczenia podróży razem z AXA Partners) oraz na ekspansję zagraniczną.

WorkTrips.com integruje się z bazą noclegową Booking.com