Workshop dla organizatorów wyjazdów do Niemiec

AG

Niemiecka Centrala Turystyki w Polsce zaprasza na Workshop Europy Centralnej (Zentraleuropa-Workshop, ZEW) skierowany do przedstawicieli biur podróży zainteresowanych organizacją wyjazdów do Niemiec. W tym roku spotkanie odbędzie się w Halle.

Miasto malowniczo położone nad rzeką Soławą, w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, szczyci się jednym z najlepiej zachowanych zespołów staromiejskich Niemiec, z ponad 700 zabytkami. Dzień przed workshopem uczestnicy będą mieć okazję zwiedzić Halle.
Tegoroczny workshop jest organizowany głównie z myślą o organizatorach wyjazdów grupowych (wycieczki szkolne, objazdowe, incentive, MICE). Organizatorzy workshopu spodziewają się gości z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Bułgarii, Rumunii, Rosji i Ukrainy.
Workshop odbywa się cyklicznie, a tradycją jest jego organizacja co roku w innym niemieckim mieście, przez co organizatorzy mają okazję do prezentowania atrakcji turystycznych związanych z poszczególnymi regionami. W roku ubiegłym z wielkim powodzeniem uczestników ZEW gościł saksoński Lipsk.

Tomasz Pędzik, dyrektor Niemieckiej Centrali Turystyki powiedział: „Podczas workshopu będzie można spotkać się z około 40 wystawcami, którzy specjalizują się w turystyce przyjazdowej; touroperatorami, przewoźnikami, przedstawicielami atrakcji turystycznych czy organizacjami promocji miast i regionów. A tym samym nawiązać interesujące kontakty. Rocznie Polacy wykupują 2,5 miliona noclegów w niemieckich hotelach i pensjonatach. Od stycznia do maja 2016 notujemy wzrost przyjazdów z Polski o kolejne 7,2 proc.. Warto nawiązać kontakty, które z pewnością będą profitować w przyszłości”.

Uczestnicy ponoszą opłatę rejestracyjną. Za dwudniowy workshop 16-17.10.2016 wynosi ona 100 EUR netto, a za czterodniowe połączenie workshopu i wyjazdu studyjnego pre convention tour „Zabytki UNESCO Berlin-Dessau/Wörlitz-Halle” (w programie m.in. atrakcje z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO: ogrody i pałace Dessau-Wörlitz oraz zabytki Bahausu w przededniu 100-lecia tego stylu architektonicznego) w terminie 14-17.10.2016 170 EUR netto. Organizatorzy zapewniają przeloty, transfery, zakwaterowanie, wyżywienie, program zwiedzania, imprezę powitalną.

Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie mogą uzyskać więcej informacji w Biurze Niemieckiej Centrali Turystyki pod adresem e-mail: [email protected].