Województwo Podkarpackie Złotym Partnerem XI Forum Promocji Turystycznej

Podkarpackie Złotym partnerem XI Forum Promocji Turystycznej

Za 56 dni, 12 października odbędzie XI Forum Promocji Turystycznej w Terminalu Lotniska Warszawa-Radom. Złotym Partnerem wydarzenia organizowanego przez redakcję portalu branżowego WaszaTurystyka.pl, jest Województwo Podkarpackie.

Podkarpackie to bogaty i bardzo zróżnicowany pod względem atrakcji turystycznych region Polski. Pierwsze skojarzenia z tym miejscem to oczywiście Bieszczady, Solina i Roztocze słynące z czystego powietrza, krystalicznej wody i zapierających dech w piersiach widoków oraz sama stolica województwa – Rzeszów. Jednakże Podkarpacie ma do zaoferowania znacznie, znacznie więcej. W samych Bieszczadach, będących częścią jednych z najurokliwszych gór w Europie – Karpat, każdy znajdzie coś dla siebie: i miłośnicy górskich wędrówek po popularnych szlakach i pasjonaci samotnych, wymagających trekkingów.

Na stałe w turystyczny krajobraz regionu wpisała się Bieszczadzka Kolejka Leśna, a także unikatowe na skalę kraju Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Wędrując po górach można także ruszyć szlakiem plenerów wykorzystywanych w cieszącym się sporą popularnością serialu „Wataha”.

Podkarpackie to także zabytkowe, unikatowe budownictwo – zebrane w tzw. Szlak Architektury Drewnianej. Na jego trasie znajdziemy ponad 120 obiektów, głównie cerkwi i kościołów, których historia sięga nawet XIV wieku (kościół w Haczowie – jednocześnie największa tego typu budowla w Europie). Opisując ciekawe obiekty architektoniczne regionu, nie sposób pominąć zamków, takich jak Zamek w Krasiczynie, Łańcucie, czy nazywany „małym Wawelem” – zamek w Baranowie Sandomierskim. Na uwagę zasługują także malownicze ruiny zamku w Odrzykoniu, którego historia mieszkających tam ongiś rodzin zainspirowała Aleksandra Fredrę do napisania popularnej „Zemsty”.

Województwo Podkarpackie to także region bogaty pod względem kulinarnym, gdzie w regionalnej kuchni odnajdziemy często wpływy dawnych Kresów. Warto dodać, iż województwo może poszczycić się jedną z największych ilości przyznanych certyfikatów dla wytwórców lokalnych, ekologicznych i unikatowych produktów żywnościowych.

Dopełnieniem oferty turystycznej Podkarpacia jest Sanok, z Muzeum i kolekcją dzieł Zdzisława Beksińskiego oraz Muzeum Budownictwa Ludowego, ale także Krosno z jego Muzeum Dziedzictwa Szkła oraz Przemyśl z zabytkowymi Fortami z czasów I wojny światowej. Miłośnikom literatury to miasto znane może być także jako miasto „Dobrego Wojaka Szwejka”.

Dzięki dobremu skomunikowaniu regionu (autostrada A4, lotnisko w Jasionce) Podkarpacie może liczyć na pewny napływ turystów z Polski jak i zagranicy.

Czas i miejsce Forum: 12 października 2022 roku, Terminal Lotniska w Radomiu

Uczestnicy: biura podróży, agenci turystyczni, osoby odpowiedzialne za promocję w samorządach wojewódzkich, gminnych, powiatowych, pracownicy i członkowie ROT-ów i LOT-ów, branża turystyki krajowej i przyjazdowej, hotelarze.

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” i Lotnisko Warszawa-Radom

Złotymi Partnerami są: Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW, Województwo Podkarpackie

Partnerami są: Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna „Gromada”, MerlinX, Tourist Polska

Patronem Honorowym jest Ministerstwo Sportu i Turystyki

Patronami są: AM Art Media Agencja PR, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Pracodawcagodnyzaufania.pl, RaportCSR.pl

Program i rejestracja TUTAJ

Tourist Polska Partnerem XI Forum Promocji Turystycznej