Wodne szaleństwo pod grodem Kopernika

AG

Niecały kwadrans jazdy samochodem od centrum Torunia otwarto w tym roku największy w województwie kujawsko-pomorskim aquapark „Olender”. Znajduje się nie w samym Toruniu, a w Wielkiej Nieszawce. Polubili go Torunianie, pora na gości z kraju i zagranicy.

Takiego obiektu mogą Wielkiej Nieszawie pozazdrościć mieszkańcy wielu miast. Na pewno zazdroszczą operatywności władz gminy, mieszkańcy pobliskiego Torunia. Bo co prawda mogą tutaj dojechać zarówno samochodem, jak i autobusem (przystanek znajduje się przed aquaparkiem), to jednak w mieście Kopernika wciąż brakuje podobnego miejsca.

Brak konkurencki i atrakcyjne położenie sprawia, że Centrum Sportu i Rekreacji Olender (oficjalna nazwa obiektu) cieszy się od pierwszego dnia wielka popularnością.

Bywają dni, że odwiedza je ponad 900 osób dziennie.

Co takiego oferuje Olender?

Aquapark oferuje basen sportowy z sześcioma torami o wymiarach 25 na 12,5 metra. Obok, to co cieszy przede wszystkim rodziny z dziećmi – owalny o nieregularnym kształcie basen rekreacyjny z biczami wodnymi, gejzerem, „łóżkami” wodnymi i sztuczną rzeką. Tuz obok obszerne jacuzzi. Przebojem jest zjeżdżalnia o długości 86 metrów. Dla najmłodszych, w oddzielnej sali – brodzik i zjeżdżalnia. Temperatura wody w strefie malucha: 33⁰C-34⁰C.
Kto zapomni, może liczyć na gumowe i dmuchane zabawki.

Poniżej znajduje się strefa saun (pięć saun), do dyspozycji gości są również kawiarnia basenowa, klub fitness, SPA, kręgielnia. Obok – restauracja hotelowa.
Na basenie rekreacyjnym do dyspozycji ćwiczących jest osiem rowerów do hydrocyclingu, czyli ćwiczeń pedałowania w basenie.
Centrum to także hotel 3*** z 28 pokojami 2-osobowymi oraz dwoma pokojami lux.
Otwarty w tym roku obiekt budowany był dwa lata. Projekt kompleksu wykonany został przez Pracownię Architektoniczną Piotr Dominiczak & Mariusz Szczuraszek. Generalnym wykonawcą była Alstal Grupa Budowlana.

Inwestycja kosztowała gminę Wielka Nieszawka 35 mln zł.

Hotele z Aquaparkiem to idealna propozycja dla grup odwiedzających Toruń. Po całodniowym zwiedzaniu miasta mogą one wrócić do miejsca noclegowego i spędzić miło czas na basenie. Postój w Olendrze powinny rozważyć także grupy jadące z południa Polski nad Bałtyk. Położenie Olendra jest idealne – blisko starówki Torunia, blisko stosunkowo nad polskie morze. Warto zrobić sobie przerwę w podróży, przenocować, przekąpać się i ruszyć dalej.

www.olender.info

{gallery}7389{/gallery}