Wizz odbiera ostatnie samolot Airbus A321ceo

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air przyjmie dzisiaj na lotnisku w Budapeszcie dostawę ostatniego nowego samolotu Airbus A321ceo z rejestracją HA-LTI.

To 119. samolot Wizz Air, i ostatni wyposażony w wersję silnika aktualnie występującą w produkcji. Od dzisiaj każdy nowy samolot Airbus z dostawy będzie wyposażony w ultranowoczesną i wydajną nową wersję silnika (neo), co umocni pozycję Wizz Air w gronie najbardziej ekologicznych linii lotniczych na świecie.

Samoloty Airbus A321ceo pomogły WIZZ stać się najbezpieczniejszą i najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie generując najniższe koszty w branży. Silniki nowej generacji oraz projekt kabiny gwarantuje oszczędność kosztów paliwa na poziomie 20 proc. A321neo zapewnia znaczne korzyści dla środowiska z niemal 50 proc. redukcją poziomu emisji tlenków azotu i hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. W maszynie A320neo wykorzystano najnowsze technologie, dzięki czemu to najbardziej wydajny wąskokadłubowy samolot na świecie.

Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjny Wizz Air Holding powiedział: „Z ogromną radością witamy dzisiaj w naszej flocie ostatni samolot A321ceo. To samolot, który odgrywa kluczową rolę w historii Wizz Air i pomaga nam być jedną z najbardziej ekologicznych, bezpiecznych oraz najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie. Co więcej, od dzisiaj, każdy nowy Airbus z rodziny A320, który dołączy do naszej floty będzie wyposażony w jeden z najbardziej zaawansowanych i przyjaznych środowisku silnik w branży lotniczej. Będziemy nadal zapewniać niskie ceny naszych usług w połączeniu z wysokim poziomem jakości lotów zmniejszając ślad środowiskowy przypadający na pasażera na kilometr. Do zobaczenia na pokładzie samolotów naszej nowoczesnej floty.”