Wizz Air wznowił loty z Polski do Wielkiej Brytanii

Wizz Air wraca na trasy do Wielkiej Brytanii
Samolot w barwach Wizz Air/fot. archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air, ogłosiła, że zgodnie z wytycznymi polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, wznowił loty do Wielkiej Brytanii. Pierwszy, po długiej przerwie samolot z Polski na Wyspy Brytyjskie odleciał 28 czerwca z Gdańska do Londynu Luton. Zgodnie z wytycznymi protokołów zdrowotnych, po przylocie do Wielkiej Brytanii, Polaków obowiązuje okres 14 dniowej kwarantanny.

Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał komunikat, który dopuszcza loty z/do Wielkiej Brytanii, pod warunkiem, że na pokładzie samolotów wykonujących loty z/do Wielkiej Brytanii do/z Polski znajdują się wyłącznie polscy obywatele. Według komunikatu do Polski mają także prawo przylecieć między innymi: małżonkowie i dzieci obywateli Polski, osoby posiadające kartę stałego pobytu w Polsce, osoby posiadające kartę Polaka, obcokrajowcy pracujący na terenie Polski czy uczniowie i studenci pobierający naukę w Polsce.

Jednocześnie Wizz Air informuje, że wdrożenie dodatkowych procedur w zakresie higieny to wyraz troski linii o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce – jest to obowiązek załogi oraz pasażerów.

Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli.

Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwości, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.