Wizz Air – w przyszłym roku 15 nowych tras z Polski, 4 nowe samoloty w bazach

AG

W 2020 roku Wizz Air uruchomi 15 nowych tras z Gdańska, Krakowa i Warszawy oraz zwiększy częstotliwość na dotychczasowych trasach o dodatkowe 24 loty tygodniowo. Przewoźnik umieści także 4 dodatkowe samoloty w Polsce.

Samoloty Wizz Air wykonują obecnie 190 tysięcy lotów rocznie ze 150 lotnisk w 44 krajach. Flota liczy 119 samolotów: 72 Airbusy A320, 41 Airbusy A321ceo i 6 Airbusów A321neo. To jedna z najmłodszych flot na świecie, średni wiek samolotu liczy 4,5 roku. Przewoźnik zamówił kolejne 271 samolotów.

Paullina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: „Celem naszej linii jest udostępnianie podróży jak największej liczbie ludzi, tak by podróże przestały być elitarne. Stąd nasz dynamiczny rozwój w Europie. Zakładamy, że do 2016 roku flota nasza będzie liczyć 300 samolotów, które przewiozą 100 mln pasażerów. W 2016 roku zatrudniać będziemy 10 tysięcy pracowników, obecnie zatrudniamy nieco ponad 4,5 tysiąca.”

Wizz Air posiada obecnie 25 baz w 14 krajach, 5 z nich znajduje się w Polsce – w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu.

Paulina Gosk podkreśliła: „Jesteśmy jednym z trzech głównych graczy na rynku polskim, obsługujemy jego 22 proc. W 2019 roku uruchomiliśmy nową bazę w Polsce oraz 18 nowych tras. Bazujemy też 4 nowe samoloty. W 2018 roku obsłużyliśmy z polskich lotnisk 9265 tys. pasażerów.”

Wizz Air nie zwalnia tempa rozwoju w Polsce. W związku z rozwojem linii powstanie ponad 160 dodatkowych miejsc pracy. Tym samym liczba członków zespołu w Polsce przekroczy 1100 pracowników. Dzięki 193 połączeniom, w ofercie WIZZ w 2020 roku znajdzie się w sumie 13 milionów miejsc w sprzedaży na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z obecnym rokiem.
Od początku tego roku do końca sierpnia liczba pasażrów wzrosła o 8 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2018 roku.

W przyszłym roku Wizz Air będzie dysponować 30 samolotami w Polsce (dojdą 4 nowe maszyny)). Uruchomionych zostanie 15 nowych tras.
Z warszawy Wizz Air poleci do Bolonii (od 2 czerwca), na Teneryfę (od 2 czerwca), do Madrytu (od 1 czerwca), Turku (od 4 czerwca). Z Gdańska – do Bari (od 1 czerwca).
Najwięcej nowych połączeń planowanych jest z Krakowa: do Trondheim (od 2 lipca), Werony (od 2 sierpnia), Barcelony (od 1 lipca), Bergen (od 1 sierpnia), Mediolanu (od 1 lipca), Bolonii (od 1 sierpnia), Haugesund (od 3 sierpnia), Stavanger (od 1 sierpnia), Londynu Gatwick (od 23 lutego), Tromso (od 2 sierpnia).

Jednocześnie zostanie zwiększona częstotliwość lotów na najpopularniejszych kierunkach

Stephen Jones, vice prezes i dyrektor zarządzający Wizz Air Hungary dodał: “Po ostatnich ogłoszeniach dotyczących dodania trzeciego samolotu w bazie w Krakowie oraz uruchomienia nowych tras z Gdańska i Warszawy, cieszymy się, że możemy przekazać kolejne informacje dotyczące działalności Wizz Air w Polsce. Umieszczamy 4 nowe samoloty i tworzymy 15 nowych tras, co w konsekwencji powoduje powstanie kolejnych miejsc pracy w naszej linii i u naszych partnerów biznesowych. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci w Polsce docenią rozbudowaną ofertę atrakcyjnych kierunków na mapie WIZZ, a niskokosztowe podróżowanie WIZZ umożliwi zwiększenie ruchu turystycznego w polskich miastach – działalność Wizz Air ma korzystny wpływ na rozwój branży turystycznej i hotelarskiej. Z zaangażowaniem będziemy nadal rozwijać się w Polsce oferując możliwie najniższe ceny i doskonałą jakość obsługi podczas lotów WIZZ.”