Wizz Air uruchamia dwie nowe trasy z Bydgoszczy i Łodzi do Londynu Luton

fot. materiały prasowe

Wizz Air ogłosił dzisiaj (22 września) dodanie dwóch tras z Polski do Londynu Luton. Przewoźnik rozpocznie działalność operacyjną w dwóch miejscach: w Bydgoszczy i Łodzi. Nowe połączenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty, począwszy od 13 grudnia.

Przewoźnik rozszerzenie siatkę lotniczą w Polsce i otwiera nowe połączenia na lotniskach w Bydgoszczy i Łodzi do Londynu.

Londyn jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród Polaków. Łącznie z nowymi trasami, oferta Wizz Air składa się obecnie z 200 niskokosztowych usług z 12 lotnisk w Polsce. Loty do Londynu będą dostępne z Bydgoszczy i Łodzi przez cały rok – to dobry pomysł na “city break”, rodzinny weekend albo szybki wyjazd z przyjaciółmi. Londyn jest doskonałym kierunkiem dla wielbicieli kultury, a także zakupów.

“Wizz Air stale szuka nowych sposobów na rozbudowę siatki połączeń z Polski. W ofercie pojawiają się kolejne nowe kierunki w Europie i poza nią. Dodanie dwóch miejsc operacji Wizz Air w Polsce jest wynikiem udanej współpracy z lotniskami w regionach, ale również potwierdza jak ważny jest dla nas polski rynek. Wierzymy, że najnowsze ogłoszenie pomoże Polakom cieszyć się naszymi niskimi taryfami i stanie się inspiracją do przyszłych podróży. Czekamy na naszych pasażerów w Bydgoszczy i Łodzi na pokładach naszych nowoczesnych samolotów” – powiedziała Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

“Wizz Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika”– mówi Edward Hartwich, delegat rady nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

“To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska. Powrót linii Wizz Air przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Dziś z dużą radością wraz z węgierskim przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z węgierską linią lotniczą. Pozostaje nam teraz zachęcać mieszkańców Łodzi i regionu do kupowania biletów, które już są dostępne w systemach rezerwacyjnych, i do korzystania z nowej oferty” – dodaje dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

https://www.waszaturystyka.pl/wizz-air-modernizuje-flote-i-kupuje-75-samolotow-airbus-a321-neo/