Wizz Air: umowa z Geven na nowe fotele

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air podpisała umowę z firmą Geven Company na zakup nowego modelu siedziska Essenza, aby wyposażyć 110 samolotów Airbus A321neo, których dostawy rozpoczną się w styczniu 2019 roku i potrwają przez kolejne 5 lat.

Na podstawie aktualnych cen katalogowych, wartość nowego zamówienia złożonego w GEVEN wynosi około 44 milionów euro. Jednak z uwagi na rozmiar zamówienia (wyposażenie 110 samolotów), Wizz Air uzyskał zniżki. Nowe wyposażenie zapewni większy komfort dla wszystkich pasażerów, a także wpłynie pozytywnie na przebieg operacji lotniczych. Lekki fotel zapewnia niższe zużycie paliwa, co przekłada się na mniejsze zanieczyszczenie środowiska i dodatkowo przyczynia się do obniżenia kosztów operacyjnych WIZZ.

Johan Eidhagen, członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air, powiedział: “Nasza ścisła współpraca z firmą GEVEN trwa już 10 lat i wynika z ciągłej rozbudowy floty WIZZ. Cieszymy się z podpisania kolejnego zamówienia – tym razem na zakup nowego modelu siedzeń Essenza do nowych 110 samolotów Airbus A321neo. Nadal utrzymujemy szybkie tempo rozwoju, a nowy, udoskonalony model samolotu pozwoli na dalsze obniżanie kosztów operacyjnych jako, że naszym celem jest objęcie pozycji lidera wśród niskokosztowych linii lotniczych w Europie”.

Siedzenia Essenza stworzone przez GEVEN charakteryzują się modnym włoskim designem podkreślając estetyczny wygląd wnętrza samolotu WIZZ. Nowy model zapewnia zwiększenie przestrzeni na nogi o 25%. Siedzenia o ergonomicznym kształcie, utrzymane w oryginalnym kobaltowym kolorze Wizz Air zostaną pokryte sztuczną skórą. Projekt jest doskonałym połączeniem estetycznego wykonania i funkcjonalności, ponieważ dzięki obszernemu siedzisku i niżej umiejscowionej kieszeni, zapewni pasażerom jeszcze większy komfort.

Doria De Chiara, manager ds. rozwoju w Geven, dodała: “Geven jest dumnym partnerem Wizz Air od wielu lat. Kolejne duże zamówienie na wyposażenie 110 samolotów jest dla nas powodem do zadowolenia i wyrazem zaufania”.