Wizz Air świętuje dzień kobiet. Loty obsługiwane przez załogi kobiece

fot. Wizz Air

Z okazji dnia kobiet Wizz Air ogłasza specjalną inicjatywę mającą na celu podkreślenie możliwości dostępnych dla kobiet w Wizz. Linia zaangażowana we wspieranie różnorodności płci i wzmacnianie pozycji kobiet w lotnictwie, prezentuje swoje zaangażowanie poprzez serię lotów obsługiwanych wyłącznie przez kobiety (kokpit i załoga).

Podkreślając zaangażowanie na rzecz zapewnienia kobietom wszechstronnych możliwości, Wizz Air wprowadził program „She Can Fly” w ramach Akademii Pilotów Wizz Air, aby inspirować i wspierać kobiety w ich drodze do zostania pilotkami, tworząc ścieżkę rozwoju kariery i sukcesu.

W całej siatce połączeń Wizz 65 proc. personelu pokładowego i 5 proc. pilotów stanowią kobiety. Jednocześnie Wizz Air dąży do tego, aby w firmie odsetek kobiet stanowił 7 proc. całej załogi lotniczej.

Wszystkie loty Wizz Air, obsługiwane wyłącznie przez załogi kobiece odbęda się z pięciu różnych krajów w siatce Wizz i obejmą następujące trasy: Rzym Fiumicino – Malaga, Skopje – Hamburg, Warszawa – Walencja, Bukareszt – Paryż Beauvais i Budapeszt – Londyn Luton.

„Wierzymy w przełamywanie barier i tworzenie bardziej inkluzywnego środowiska dla kobiet w lotnictwie. Ta inicjatywa z okazji Dnia Kobiet jest świadectwem naszego zaangażowania we wzmacnianie pozycji kobiet w naszych liniach i szerzej rozumianej branży lotniczej” – Sasha Vislaus, managerka ds. komuniakcji korporacyjnej w Wizz Air.