Wizz Air świętuje 14 lat na Lotnisku Chopina

archiiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air, świętuje 14. rocznicę swojej działalności na Lotnisku Chopina w Warszawie. Po Katowicach, Warszawa była kolenym miastem w Polsce, w którym powstała baza WIZZ, w sierpniu 2006 roku.

Obecnie Wizz Air posiada w stolicy 8 nowoczesnych samolotów i zatrudnia ponad 300 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Warszawy odbył się w sierpniu 2004 roku, do Londynu Luton.

Od tego czasu ponad 18 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty WIZZ w warszawskiej siatce połączeń. Z ostatnio ogłoszonymi lotami do Wiednia i Marrakeszu, Wizz Air oferuje 49 tras do 27 krajów z Warszawy dysponując ponad 3,1 mln miejsc w sprzedaży w 2018 roku.

W pierwszej połowie tego roku Wizz Air przewiózł 1,33 mln pasażerów na trasach na Lotnisku Chopina w Warszawie, co stanowi wzrost o 26 proc w stosunku do poprzedniego roku. Linia angażuje się w rozbudowę bazy w Warszawie umieszczając w czerwcu 2018 roku 8. samolot, co stanowi inwestycję w wysokości 800 mln dolarów, a także tworząc nowe miejsca pracy w firmie. Obecność WIZZ w Polsce wpływa również na rozwój zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 1800 miejsc pracy** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii w regionie.
Poza Warszawą, Wizz Air oferuje loty z 7 lotnisk w Polsce: z Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Lublina, Szczecina oraz portu Olsztyn-Mazury, posiadając 25 samolotów w kraju i zatrudniając ponad 1000 załogi, która dba o najwyzszy poziom obsługi podczas lotów WIZZ.

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: “Warszawa była jednym z pierwszych miast, w których linia Wizz Air rozpoczęła działalność wprowadzając ofertę niskokosztowych lotów w 2004 roku, a po dwóch latach – otwierając bazę na Lotnisku Chopina i umieszczając w niej samolot typu Airbus A320. Od tego czasu linia dynamicznie rozwija się dysponując ponad 3 mln miejsc rocznie, co sprawia, że podróże lotnicze stają się łatwiej dostępne dla coraz większej liczby osób. Wizz Air z niesłabnącym zaangażowaniem działa w Warszawie i w całej Polsce oferując niskie ceny biletów w połączeniu z doskonałą obsługą. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty z 8 lotnisk w Polsce na 161 trasach do 31 krajów.”