Wizz Air: rozwijamy bazę w Luton

archiwum Wizz Air

Linia lotnicza Wizz Air, ogłosiła znaczący rozwój swojej działalności w bazie w Luton dodając do floty cztery samoloty typu Airbus A320 w czerwcu 2018 roku. Zwiększy to do pięciu liczbę samolotów we flocie bazy Wizz Air w Luton o łącznej wartości 500 milionów dolarów.

Przez ostatnie dwanaście miesięcy (do 31 października 2017 roku) ponad 5,5 mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ na trasach w siatce połączeń z Luton, co stanowi wzrost o 11 proc. w porównaniu do poprzedniego roku plasując WIZZ na drugiej pozycji wśród przewoźników na lotnisku w Luton. Z roku na rok liczba miejsc w ofercie Wizz Air z Luton zwiększa się o 15 proc., a w sprzedaży WIZZ w 2018 roku będzie ponad 6,9 mln miejsc na 46 trasach do 20 krajów.
Efektem rozwoju działalności WIZZ jest rozbudowa siatki połączeń o pięć nowych tras dla pasażerów podróżujących z Wielkiej Brytanii. W nowej ofercie znajdą się codzienne loty do pięknych miast, Larnaki na Cyprze i Bratysławy w Słowacji, a także połączenia do Tallina w Estonii (cztery razy tygodniowo) i Tirany w Albanii oraz Lwowa na Ukrainie (po trzy razy w tygodniu). Bilety na nowe połączenia są już dostępne w sprzedaży na wizzair.com, a ich ceny zaczynają się od 26,99 GBP**.

Dodatkowy samolot umożliwi zwiększenie liczby lotów na trzech najpopularniejszych trasach WIZZ. Od wiosny 2018 roku codziennie będą odbywać się loty do Tel Awiwu i Suczawy, a liczba operacji na trasie do Prisztiny wzrośnie z dwóch do trzech tygodniowo.

Umieszczenie nowego samolotu we flocie oraz uruchomienie dodatkowych tras spowoduje utworzenie 150 nowych miejsc pracy zwiększając tym samym do 180 liczbę osób w załodze WIZZ, wyszkolonej zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i obsługi klienta, aby zapewniać doskonałe wrażenia na każdym etapie podróży z WIZZ.

Owain Jones, członek zarządu ds. korporacyjnych w Wizz Air powiedział: “Po raz kolejny podkreślając nasze zaangażowanie w działalność na rynku brytyjskim, mamy dziś nowe ekscytujące wiadomości dla naszych klientów z Wielkiej Brytanii. Cieszymy się, że po zaledwie pięciu miesiącach od otwarcia naszej bazy w Luton, ogłaszamy znaczący rozwój poprzez dodanie do naszej floty czterech dodatkowych samolotów typu Airbus A320. To inwestycja, która spowoduje utworzenie 150 nowych miejsc pracy przyczyniając się jednocześnie do rozwoju rynku pracy w branży lotniczej oraz branżach pokrewnych. Ofertę połączeń Wizz Air z Luton wzbogaci pięć nowych tras: do Larnaki na Cyprze, Tallina w Estonii, Lwowa na Ukrainie, Bratysławy w Słowacji i Tirany w Albanii. Nasza załoga serdecznie zaprasza pasażerów na pokład oferując najniższe ceny WIZZ oraz doskonałą jakość obsługi.”

Nick Barton, prezes Portu Lotniczego Londyn-Luton powiedział: “Rozwój działalności Wizz Air to doskonała wiadomość dla naszych pasażerów, lotniska i lokalnej gospodarki. Nasza przebudowa ma na celu dostarczenie jeszcze lepszych wrażeń większej liczbie pasażerów oraz wzbogacenie naszej oferty o nowe kierunki. Liczymy na to, że większe i ulepszone lotnisko pozwoli na dalsze umacnianie silnej już więzi, jaką udało nam się już stworzyć z WIZZ.”