Wizz Air przewiózł 320 Ukraińców z Niemiec do kraju

Wizz Air pomógł Ukraińcom wrócić z Niemiec do kraju
Samolot w barwach Wizz Air/fot archiwum Wisz Air

Linia lotnicza Wizz Air wykonała loty repatriacyjne z Niemiec dla obywateli Ukrainy, którzy utknęli za granicą z powodu pandemii COVID-19.

Pomyślne i bezpieczne zakończenie misji powrotu 320 Ukraińców z regionu Wismar do domu wymagało odbycia 2 lotów, które odbyły się 26 marca z międzynarodowego lotniska Berlin Schönefeld do portu Boryspil.

Paulina Gosk, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedziała: „Wizz Air zawsze z zaangażowaniem działa na rzecz swoich pasażerów – tym bardziej w tym wyjątkowym czasie. To dla nas zaszczyt, że możemy pomóc obywatelom Ukrainy, którzy znaleźli się w tej niezwykle trudnej sytuacji spowodowanej pandemią COVID-19, wrócić do swoich domów. Ten trudny okres niewątpliwie jest dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem. Bezpieczeństwo i wygoda pasażerów pozostaje priorytetem Wizz Air nawet w najbardziej wymagających warunkach.”

Anton Maljugin, dyrektor ds. operacyjnych w LTH-Baas, dodał: „W branży budownictwa statków wycieczkowych kluczem do sukcesu są umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, elastyczność i gotowość do natychmiastowego działania. Współpraca z takimi partnerami jak linia Wizz Air i biuro podróży Nautilus Travel umożliwia realizowanie zadań w najtrudniejszych okolicznościach.”